To już V edycja współpracy naszej szkoły z AIESEC.

W dniach 7-12 grudnia 2015r. przebywali kolejni goście.

Byli nimi Himanshu Rajure z Indii oraz Perizat Sabinova z Kirgistanu.

  Uczniowe klasy 1 A - Ania Łojek i Arek Lech przeprowadzili wywiad z Himanshu

Ania: JAK WYGLĄDA TWÓJ TYPOWY DZIEŃ?

Pracuję jako prawnik do spraw kryminalnych, więc z reguły wstaję o 7.30 i idę na siłownie następnie wybieram się do mojego biura gdzie jestem do 11 potem idę do korporacji prawniczej gdzie wypełniam dokumenty i poznaję tam nowych ludzi. Następnie koło 17.30 kończę i wracam do biura potem wracam do domu pakuję i idę spać około 1 w nocy

Ania: CO LUDZIE W INDIACH SĄDZĄ O POLAKACH CZY W OGÓLE WIEDZĄ GDZIE JEST TEN KRAJ?

*śmiech* Nie wiem co ludzie w Indiach myślą o Polakach ale ja mogę powiedzieć coś o Polsce Polska jest bardzo, bardzo, bardzo, pięknym krajem, klimat jest bardzo zimny ale ludzie mają bardzo ciepłe serca. Są otwarci, pomocni, miło się z nimi rozmawia. Podoba mi się architektura wiele budowli nawiązuje tutaj do historii i macie dobre drogi.

Arek: POWIEDZ NAM COŚ O TWOIM KRAJU CZEGO NIE WIE ŻADEN TURYSTA.

W każdym mieście znajdziesz cos nowego na przykład inne jedzenie.

Ania: DLACZEGO ZDECYDOWAŁEŚ SIĘ NA TEGO RODZAJU WYMIANĘ?

Yyyy będę z wami szczery, najpierw chciałem wybrać się do Niemiec ale znajomi polecili mi żebym wybrał się do mniej popularnego miejsca gdzie zobaczę i nauczę się czegoś nowego. Dlatego właśnie wybrałem Polskę.

Ania: CZY POSMAKOWAŁO CI POLSKIE JEDZENIE?

Tak pokochałem polską kuchnię, uwielbiam smak waszych ziemniaków, pomidorów i chleba. Pijecie tutaj dużo zielonej herbaty, która swoją drogą jest sprowadzana z Indii  *śmiech*.

Arek: DOBRZE POROZMAWIAJMY TERAZ O TWOICH ZAINTERESOWNANIACH. KAŻDY Z NAS MA SWOJE ULUBIONE PROGRAMY JA UWIELBIAM TOP GEAR Z JEREMYM CLARKSONEM, NAKRĘCILI ŚWIETNY ODCINEK W INDIACH.

Tak uwielbiam Top Gear i odcinek Indii, mój znajomy pracuje z Jeremym.

Ania: A CO Z SERIALAMI, KAŻDY JE OGLĄDA, JA UWIELBIAM PRZYJACIÓŁ.

Tak chyba każdy zna „przyjaciół” obejrzałem wszystkie odcinki! Moją ulubioną postacią jest Ross, a swoją drogą Jennifer Aniston to już ikona. Sam miałem aktorski epizod w jednym z hinduskich seriali, choć trudno w to uwierzyć byłem tez modelem *śmiech*

Arek: WOW. TO NIEZWYKŁE, ŻE MIMO DZIELĄCYCH NAS KILOMETRÓW I ODMIENNYCH KULTUR MAMY TYLE WSPÓLNEGO, INTERESUJEMY SIĘ TAKIMI SAMYMI RZECZAMI.

Ania: DZIĘKUJĘ CI BARDZO ZA WYWIAD, MIŁO BYŁO CIĘ POZNAĆ.