Dziękujemy „Kochane Serca”

  W miniony weekend 11 -12 grudnia 2015 r. w całej Polsce ruszył XV finał Projektu Szlachetnej Paczki.  Szeregi sztabu działającego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjanych Nr 1 w Busku – Zdroju, prowadzonego przez Panią Katarzynę Majcher, zasilił zespół nauczycieli buskiego "Ekonomika" - Maria Drożdżowska i Angelika Bilewska, a także SOSW w Broninie,  Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego dla Niepełnosprawnych Ruchowo w Busku – Zdroju, PCPR w Busku – Zdroju oraz ludzi dobrej woli z okolic miasta.

22 wolontariuszy świętowało zwycięstwo, jakie odnieśli wraz z Darczyńcami!
    Szlachetna Paczka zajmuję się uszczęsliwianiem ludzi w trudnej sytuacji. Daje nadzieję, impuls do działania, poczucie bezpieczeństwa. Dla wielu rodzin to jedyna otucha w ten świąteczny czas...

  Praca od dwóch miesięcy

 Wolontariusze już od października pracowali, by stworzyć bazę rodzin na stronie www.szlachetnapaczka.pl. Odwiedzali potrzebujących pomocy ludzi i spędzali z nimi czas. W tych spotkaniach nie chodziło tylko o zebranie potrzebnych danych, zrobieniu wywiadu, tylko o to, żeby ludzie poczuli, że ktoś się nimi intersuję, że nie są zostawieni sami sobie. 

Już wtedy rodziło to dużo emocji. Zarówno u wolontariuszy, jak i u rodzin. Wtedy to narodziła się nadzieja. Nadzieja, że ich życie stanie się lepsze. Nadzieja na zmianę. Nadzieja, że będzie ciepło, że bedą słodycze, że będą prawdziwe Święta.

   Baza rodzin

   Dwa tygodnie przed finałem została otworzona baza rodzin. Darczyńca wybrierał rodzinę, której mógł pomóc. Kryteria wyboru były zapewne różne: ktoś ma również małe dzieci, kiedyś miałem podobną sytuacje, wzruszyła mnie historia. Powodów było tysiące, tyle ile rodzin w bazie. Historie różne. Darczyńcą mógł być każdy! Dzieci z podstawówki, korporacja, ciocia Basia, pan Marek. 
 

Wolontariusze z niecierpliwością czekali, aż ktoś wyrazi chęć zrobienia paczki dla ich rodziny. Gdy już każda rodzina znalazła Darczyńcę, to ruszyła machina przygotowań. Opiekunowie rodzin przekazywali szczegółowe informacje niezbędne do stwarzania paczek dla rodzin. Wszystko po to, by było idealnie, jak w bajce.

 Magazyn prezentów 

   Kluczowym dniem była sobota, kiedy to Darczyńcy zaczęli przywozić paczki przygotowane dla rodzin. Magazyn, który mieścił się w Busku-Zdrój w budynku parafialnym przy kościele św. Brata Alberta w Busku - Zdroju, był przepełniony kolorowymi paczkami. Pachniało tam kawą, a w powietrzu unosiła się świąteczna atmosfera. Słyszano: dziękuję. Najtrafniejsze słowo na otrzymane dobro.

 Finał
   W niedzielę 13 grudnia wolontariusze zaczęli zawozić dobro rodzinom. Ogrom serca i emocji. 66 rodzin otrzymało paczki. Paczki były piękne, a reakcje niezwykłe. Od płaczu po milczenie z wrażenia. Ludzie cieszyli się nawet z malutkich rzeczy. Rodziny poczuły, że nie są same w tych trudnych chwilach. Dzięki Szlachetnej Paczce  wolontariusze, rodziny, darczyńcy mieli okazję przeżyć niezapomniane chwile. Posmuwując reakcje rodziny można zacytować słowa jednej z obdarowanych : ...kochane serca...

 
Pragniemy podziękować wszystkim, dzięki którym projekt Szlachetnej Paczki mógł zostać zrealizowany. Na pierwszym miejscu dziękujemy Darczyńcom – szczególnie tym lokalnym – którzy podjęli się wyzwania i przygotowali paczki dla wybranej rodziny z naszego rejonu.
Szczególna podziękowania za pomoc w realizacje niezwykłego przedsięwzięcia kierujemy do: księdza proboszcza Marka Podymy z parafii św. Brata Alberta w Busku – Zdroju za udostępnienie budynku na magazyn; Grupie motocyklistów z buskiego klubu Reapers Of Life MC Poland za pomoc w zorganizowaniu transportu, Ochotniczej Straży Pożarnej w Zbludowicach za pomoc w rozładunku. 
     
 
      
   
Dziękujemy za to, że doświadczenie tego piękna stało się również
Państwa udziałem!