Magia Świątecznego Kolędowania

Święta Bożego Narodzenia, to magiczny czas bycia razem, to magia opleciona zwyczajami, tradycjami i wierzeniami, to magiczna pora, kiedy wszystko się może zdarzyć i kiedy spełniają się życzenia. Przedświąteczny czas obfitował w naszej szkole w wiele wydarzeń artystycznych.

Dnia 21 grudnia 2015r. udaliśmy się  mocną, 22 osobową, grupą z kolędą i dobrymi życzeniami do najważniejszych instytucji w Busku-Zdroju oraz szkół i przedszkoli.

„Aniołowie w niebie głoszą wieść radosną:
Bożego Narodzenia nadszedł czas!
To czas ludzkiej miłości i życzliwości,
niech nie zabraknie Wam także radości.”

Tradycyjnie, najpierw  udaliśmy się do Starostwa Powiatowego w Busku - Zdroju.
Na ręce Starosty Buskiego Pana Jerzego Kolarza bożonarodzeniowe życzenia złożyli Julia Wąs, Maciej Drozdzowski oraz nasze aniołki – Monika Cygan, Kasia Sokołowska i Ola Motyl.

Życzenia przekazaliśmy Wicestaroście Panu Stanisławowi Klimczakowi,

Pani Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej Renacie Krzemień

oraz Paniom z Wydziału Edukacji.

Oczywiście, nie pominęliśmy "ministra powiatowych finansów" Pana Artura Polniaka.
Nie zabrakło słodyczy dla osób, którzy wspólnie z nami śpiewali kolędy.

Życzenia wzbogacone były gromko śpiewaną kolędą przy akompaniamencie akordeonu
(Piotr Lubacha z kl. IIb).

Następnym miejscem naszych odwiedzin był Urząd Miasta i Gminny w Busku - Zdroju. Życzenia bożonarodzeniowe przekazaliśmy na ręce Pana Burmistrza  Waldemara Sikory.

Stroik oraz życzenia przyjął także wiceburmistrz Henryk Radosz.

„Mnóstwa prezentów pod zieloną choinką,
pyszności na wigilijnym stole,
wspaniałej rodzinnej atmosfery,
wypełnionej melodią staropolskich kolęd”.

Śpiewając kolędę "Przybieżeli do Betlejem Pasterze" przekroczyliśmy progi ZPO Nr 1.

Dla Pani Dyrektor Beaty Borek przygotowaliśmy mały upominek – choinkę - przypominający o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia.

Życzenia pełnych spokoju i radości Bożego Narodzenia złożyliśmy na ręce wicedyrektor Samorządowego Gimnazjum Nr 1 w Busku – Zdroju Pani Ewie Madetko.

Największe zainteresowanie wzbudzały Karolina i Wiktoria z koszykami pełnymi słodkości.

Zaskoczyliśmy gimnazjalistów, przychodząc do nich na lekcje.

A potem  oczywiście wspólne śpiewanie kolęd.

Serdecznie przyjęto nas w Szkole Podstawowej Nr 3 w Busku-Zdroju. Z kolędą zawitaliśmy do Pana Dyrektora Marka Madetko.

Oczywiście najwięcej emocji  wśród dzieciaków wzbudziły aniołki oraz słodkie cukiereczki.

Cukiereczki rozchodziły się w tempie błyskawicznym..;)

Dzieci  ochoczo śpiewały z nami kolędy.
                                              Jak widać humory dopisywały wszystkim.

Głośno zaśpiewali z nami  znaną wszystkim piosenkę dla najmłodszych, z repertuaru Arki Noego "Świeć, gwiazdeczko, świeć".

...i idziemy dalej

Do wspólnego kolędowania zaprosiliśmy grupę najmłodszych dzieci z Publicznego Przedszkola Nr 3.

Radość wypływająca ze wspólnego kolędowania udzielała się wszystkim,
                                          których spotkaliśmy na naszej drodze.

Pogoda sprzyjała więc udaliśmy się do WTZ.

W warsztatach Terapii Zajęciowej przy Towarzystwie Przyjaciół Dzieci w Busku- Zdroju

Na koniec zabrzmiało mocno "Gore gwiazda Jezusowi..."., najpopularniejsza kolęda dzisiejszego wyjścia.

Nad całością czuwały w tym roku: Angelika Bilewska i s. Julia.