MŁODZI,  ZDOLNI,  ZAFASCYNOWANI  SWOIMI  STUDIAMI

Na zdjęciu: Mateusz, Diana, Małgosia, Monika

 

 

Mateusz - student muzykologii na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie

Monika -  studentka ekonomii na KUL w Lublinie

Małgosia - studentka kognitywistyki na UMK w Toruniu

Diana- studentka psychologii w Krakowskiej Akademii im. A.F. ModrzewskiegoW dniu 18 lutego 2016r odbyło się spotkanie maturzystów klas licealnych i technikum z absolwentami naszej szkoły - studentami wyższych uczelni. Spotkanie zorganizowały i przygotowały pedagog szkolny - Anna Jaskulska i nauczycielka matematyki - Maria Drożdżowska.

Okres studiów to czas zdobywania wiedzy, nabywania praktycznych umiejętności przydatnych w dorosłym życiu, poznawania samego siebie oraz poszerzania horyzontów. Jest to również doskonały moment na nawiązywanie nowych znajomości, aktywne spędzanie wolnego czasu oraz poznawanie nieznanych dotąd miejsc. Uczniowie klas maturalnych stoją przed bardzo ważnym wyborem swego przyszłego kierunku studiów. Często zastanawiają się nad podjęciem odpowiedniej dla nich drogi życiowej. Towarzyszy temu strach, niepewność i obawa. Absolwenci naszej szkoły: Monika Banaś, Małgorzata Czerwonka, Mateusz Marzec i Diana Otrębowska mają już tego rodzaju stres za sobą. Bogatsi w doświadczenie postanowili przedstawić młodszym kolegom kierunki na których studiują, wybrane przedmioty realizowane na studiach, wymagania pozwalające dostać się na daną uczelnię, możliwości zatrudnienia, perspektywy na przyszłość oraz sposoby kreatywnego i aktywnego spędzania wolnego czasu. Studenci przekazali ważne informacje i rady w jaki sposób przygotować się do sesji a także jak znaleźć mieszkanie. Przy pomocy prezentacji multimedialnej zostały przedstawione następujące kierunki: muzykologia, ekonomia, kognitywistyka i psychologia. Spotkanie odbyło się w miłej i przyjaznej atmosferze. Uczniowie byli zainteresowani poruszanymi tematami i zadawali wiele pytań. Także nauczyciele absolwentów, obecni na spotkaniu, byli dumni ze swoich wychowanków. Rady i wskazówki przekazane przez studentów mogą pomóc naszym tegorocznym maturzystom w poszukiwaniu wymarzonego kierunku studiów i posłużyć za punkt wyjścia do refleksji na temat swojej ścieżki kariery.

   

Zainteresowani spotkaniem maturzyści i dumni ze swoich byłych uczniów nauczyciele

   

Publiczność słucha z uwagą

   

Uczniowie zastanawiają się nad wyborem kierunku studiów i zadają pytania starszym kolegom

   

Przyjemna i wesoła atmosfera spotkania udzieliła się wszystkim. Maturzyści  podziękowali studentom i wręczyli im słodycze.