Poznaliśmy zwycięzców konkursu
KULINARNY PRZYSMAK 50 LECIA
zorganizowanego z okazji jubileuszu powstania Naszej Szkoły

www.youtube.com/watch

24 lutego 2016 r. podczas szkolnych rozgrywek produkcji potraw przyznano nagrody  w dwóch kategoriach:

1.  Super przekąska

I miejsce: Weronika Janicka  i Alan Szostak z kl. II g - za magiczne podusiaki,

wyróżnienie przyznano Julii Chojnowskiej i Kamili Justyniarskiej -  z II g, które wykonały zbójnickie pierogi.

2. Super deser

I miejsce: Julia Chojnowska i Kamila Justyniarska - za tartę czekoladowo serową       z wiśniami,

wyróżnienie: Weronika Guła i Dżesika Szostak z klasy I g - za wykonanie
bananowych pralinek zagłady.

Zwycięskie potrawy mają szansę stać się kulinarną wizytówką szkoły.

Konkurs zorganizował działający od ponad 10 lat Szkolny Klub Fascynacji Kulinarnych pod kierunkiem Małgorzaty Zdanowskiej-Gacek.

Wśród przybyłych gości przywitaliśmy: wicestarostę  buskiego – Pana Stanisława Klimczakagrono pedagogiczne, przedstawicieli lokalnych mediów oraz branży gastronomicznej:
- Panią Zofię Gryc – przez wiele lat przekazującą uczniom wiedzę z dziedziny gastronomii  oraz jednocześnie byłą wicedyrektor szkoły,
- Pana Patryka Kotarbę - szefa kuchni w Restauracji Ponidzie w Hotelu Słoneczny Zdrój
- Pana Pawła Piątka– restauratora - Pensjonat Zamek Dersław,
oraz po raz pierwszy goszczącego w naszej szkole Pana Rafała Korusaszefa kuchni Best Western Grand Hotel w Kielcach i jednocześnie prezesa Fundacji Świętokrzyskich Szefów Kuchni i Kucharzy.

W konkursie wzięło udział 38 uczniów z klasy I i II technikum żywienia i usług gastronomicznych, II kl. hotelarstwa oraz kl. Ic LO. Dwuosobowe zespoły  miały za zadanie wykonanie dwóch potraw i zaprezentowanie ich w sposób jedno i wieloporcjowy.

Specjalnie powołana komisja wyłoniła najsmaczniejsze wyroby biorąc pod uwagę inwencję twórczą,  dekorację, sposób podania oraz walory smakowe. Skład jury:
P. Zofia Gryc
P. Paweł Piątek
P. Patryk Kotarba
P. Rafał Korus
oraz P. Anna Ejsmond Kowalska i P. Andrzej Bilewski.

Przyznano nagrody za 2 pierwsze miejsca i 2 wyróżnienia w kategoriach:
1. super przekąska
2. super deser
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody w postaci akcesoriów kulinarnych zwycięzcy zaś - roboty kuchenne.

Sponsorzy nagród:
Hotel  SŁONECZNY  ZDRÓJ  Medical  Spa&Wellness
Restauracja Zamek  DERSŁAWA
Restauracja-Kawiarnia CYNAMONOWA
FUNDACJA ŚWIĘTOKRZYSKICH SZEFÓW KUCHNI I KUCHARZY
Serdecznie dziękujemy

Małgorzata Zdanowska-Gacek

www.echodnia.eu/swietokrzyskie/wiadomosci/busko-zdroj/art/9435853,50-lat-buskiego-ekonomika-na-talerzu,id,t.html

www.zsp1busko.pl/node/2292