21 lutego 2016 roku miała miejsce pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę!!!

     W pielgrzymce brało udział 6 klas wraz z wychowawcami (Renata Sowińska, Ewa Kozłowska, Krzysztof Kabata, Justyna Szumilas, Małgorzata Piwońska, Krystyna Kaszuba) oraz księżmi - katechetami (ks. Łukasz Duraj i ks. Sławomir Dalczyński). Głównym celebransem Mszy świętej o godz. 11.00 był Ks. bp Jan Piotrowski - obecny Ordynariusz naszej diecezji. W homilii do zgromadzonej młodzieży w liczbie ok. 2000 z terenu diecezji kieleckiej podkreślił, że jednym z największych darów człowieka jest młodość, dzięki której człowiek ma wielkie pokłady energii fizycznej i duchowej. Później przewodniczył Drodze Krzyżowej na wałach jasnogórskich, gdzie zaszczyt niesienia Krzyża miała również młodzież naszej szkoły, co możemy zobaczyć w załączonych zdjęciach. Wielu uczniów (również wychowawcy) wzięło udział w pięknej adoracji Ikony Matki Bożej Jasnogórskiej, przechodząc na kolanach wokół ołtarza, gdzie znajduje się słynący łaskami obraz Czarnej Madonny. Było to bardzo ubogacające wydarzenie, wzbudzające wewnętrzne natchnienie i moc Ducha Świętego na czas egzaminów maturalnych. Niech Maryja - nasza Matka wyprasza naszym maturzystom wszelkie błogosławieństwo na czas matury i wybór dalszej drogi życiowej. Szczęść Boże!