Turniej PCK "Apetyt na Zdrowie"

      W ramach propagowania zdrowego stylu życia Julia Chojnowska (2g) ze wsparciem szkolnego koła PCK przygotowała turniej dla klas gastronimicznych pod hasłem "Apetyt na Zdrowie". Klasy 1, 2, 3 i 4 g rywalizowały w pięciu konkurencjach dotyczących wiedzy o zdrowym odżywianiu, aktywności fizycznej, profilaktyki nałogów oraz udzielania pierwszej pomocy. Zasadniczym celem imprezy było zachęcenie młodzieży do podjęcia zdrowego stylu życia. Aby to osiągnąć turniej odbywał się "na wesoło" bez zbędnego patosu. W wyniku dogrywki turniej wygrała klasa 1g zaskakując starszych kolegów wiedzą i motywacją. Zadbaliśmy o to, aby zwycięzcy otrzymali w nagrodę zdrową żywność - jogurty. Rywalizacja klas została wzbogacona dwiema prezentacjami. Szkolna drużyna PCK pod kierunkiem pana Roberta Jaskulskiego zaaranżowała scenkę poparzenia w kuchni, w wyniku którego kucharz przeszedł reanimację. Julia - prowadząca i Malwina z klasy 2g na oczach widowni przygotowały koktajle owocowy  i warzywny. Imprezę zakończyła wspólna degustacja.

      Przypominamy, że Julia wygrała etap rejonowy Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK i już 18 marca będzie uczestniczyć w etapie okręgowym w Kielcach. O jej wyniku w Olimpiadzie zadecyduje test wiedzy o zdrowym stylu życia oraz dokumentacja przedstawionej akcji promującej zdrowie.Trzymamy kciuki!

 Julia Chojnowska - prowadząca imprezę i pomysłodawczyni.                Otwarcie turnieju przez Pana Dyrektora.


 Klasy rozwiązują quiz wiedzy gastronomicznej.                       Konkurencja zręcznościowa - odbijanie piłeczki.


 Młodzież stworzyła plakaty o tematyce anty-nałogowej.      Parodia Roberta Makłowicza i ..... wypadek w kuchni.


Szkolna drużyna PCK udziela poszkodowanemu fachowej pomocy. Nie obyło się bez reanimacji.


Duma naszej szkoły: Klaudia, Edgar, Gabrysia i Arek.      Prezentacja koktajlu owocowego, Malwina z asystentką.


Prezentacja koktajlu warzywnego, Julia i asystenci.                                         Degustacja koktajli.


               Dogrywka klas 1g i 4g (quiz).                                      Wręczenie dyplomów reprezentantkom klas.


Gratulacje z rąk przewodniczącej jury. Jury w składzie: mgr Renata Sowińska, mgr Robert Jaskulski, Kamil Dryja (3g).


Pamiątkowe zdjęcie uczestników turnieju.                  Koktajl z owoców egzotycznych cieszył się powodzeniem...

 -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

   Julia Chojnowska odbiera dyplom za uczestnictwo w etapie okręgowym Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK 2016r.

    W rywalizacji uczestniczyło ponad 20 szkół z województwa świętokrzyskiego. Nasza reprezentantka zajęła VI miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Niewątpliwym sukcesem jest wysoka ocena za przygotowanie imprezy promującej zdrowie na terenie szkoły. Została ona zorganizowana i poprowadzona przez Julię uzyskując 26/28 punktów.

    Gratulujemy Julii, a do rywalizacji na etapie szkolnym zapraszamy wszystkich już w listopadzie.