Spotkanie z Grupą Rekonstrukcji Historycznej

    W dniu 7 marca  2016 roku odbyło się spotkanie z Grupą Rekonstrukcji Historycznej z Buska - Zdroju  i Skarżyska - Kamiennej. W spotkaniu uczestniczyli  uczniowie kl. III ALO III BLO i I G Technikum. Grupa Rekonstrukcji Historycznej  uczestniczyła w nagraniach  do filmu "Wyklęty"  w reżyserii Konrada Łęckiego.  

   Wizyta w Naszej Szkole Grupy Rekonstrukcji Historycznej związana była obchodami Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, który obchodzony jest od 2011 roku  w dniu 1 marca. Gośćmi Ekonomika byli: Paweł Remlinger, Tomasz Karpeta, Zbigniew Wach oraz pracownik Muzeum „Orła Białego” ze Skarżyska – Kamiennej: Tadeusz Sikora. Rekonstruktorzy oprócz przywiezionych ze sobą oryginalnych eksponatów broni, będących na co dzień w ekspozycji muzealnej zaprezentowali się również w strojach typowych dla epoki sprzed 70 lat. Była to z całą pewnością nie tylko ciekawa, ale żywa lekcja historii, gdzie każdy mógł dotknąć śladów przeszłości z najnowszej historii Polski.

                                                                                                           Mariusz Żabiński

                                                                    Zapraszamy do obejrzenia zdjęć
                    Eksponaty muzealne były bardzo ciekawe, a zwłaszcza możliwość ich bliższego obejrzenia


Ciekawe czy tak  70 lat temu  mogło wyglądać spotkanie z partyzantem.... (w rolę Żołnierza Wyklętego wcielił się Tomasz Karpeta)

  

 

 

 biało - czerwona opaska z orłem na ramię oraz napisem:                        Paryzant z MG -42 na ramieniu
                            WP (Wojsko Polskie)

 
                          Na długiej przerwie wystawa została przeniesiona na korytarz obok biblioteki.