Zajęcia odbywają się w środy w godzinach 14.30 - 16.00

Opiekunem drużyny jast Pani Ewa Dytkowska


        
Piłka siatkowa (popularna nazwa - siatkówka) to sport drużynowy, w którym uczestniczą dwa sześcioosobowe zespoły, w każdym: rozgrywający, libero, atakujący, dwóch środkowych i dwóch przyjmujących - na boisku przebywa jednak tylko sześciu zawodników, libero zmienia się ze środkowymi, po każdym ich serwie.

Gra polega na odbijaniu piłki dowolną częścią ciała (najczęściej rękoma) tak, aby przeleciała ona nad siatką. Każdy zespół może wykonać trzy odbicia - odbiór, wystawa i atak. Każde następne jest błędem. Punkty zdobywa się na wiele sposobów, na przykład gdy piłka dotknie połowy boiska przeciwnika lub gdy upadnie ona poza boiskiem, a rywal dotknął jej jako ostatni. Gra toczy się do momentu, gdy jedna z drużyn wygra trzy sety ( w grupach młodzieżowych do dwóch wygranych setów - młodziczki i młodzicy, kadeci i kadetki). W każdym z nich rywalizacja toczy się do zdobycia 25 punktów przy przewadze co najmniej dwóch. Przy wyniku 25:24 gra toczy się "na przewagi" - aż któraś z drużyn osiągnie dwupunktową przewagę nad drugą.