Dzień Kobiet w "Koperniku"
Trochę nietypowo, bo dzień wcześniej, niż to wynika z kalendarza, w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Kobiet. Pod hasłem "Jaka naprawdę jesteś, nie wie nikt..." męska część uczniów naszej szkoły przygotowała wystep, w którym liryczne peany na temat płci pięknej zostały przeplecione humorystycznymi wstawkami i skeczami. Całości dopełniła różnorodna oprawa muzyczna.
                          

Akademia została poprowadzona przez dwóch Patryków- Patryka Leszczyńskiego z klasy 1A i Patryka Mazura z klasy 3E

Jeszcze przed rozpoczęciem akademii, p. Dyrektor wraz z p. Remigiuszem Jaskulskim wręczyli słodkie nagrody dla zwycięzców konkursu na "selfie" walentynkowe.


Akademię rozpoczął Filip Wieczorek, który przy dzwiękach fortepianu p. Andrzeja Żądło wprowadził publiczność w dobry nastrój utworem Jerzego Połomskiego.  Następnie Damian Zgrzebnicki zaprezentował wiersz "Kobiety, jak kwiaty wiosny." Jedyna dziewczyna wśród występujących tego dnia - Iza Olszewska zaśpiewała balladę "Jolene". Akompaniował jej  Dawid Sternak. Prawdziwą petardę odpalił na scenie Daniel Pyrz, który po prostu porwał publiczność dzwiękami "Wymarzonej".


Licznie zgormadzona publiczość i grono pedagogiczne z zainteresowaniem ogladałi kolejne występy

Kabaret "Pantoflarze" w wykonaniu trio aktorskiego (Arkadiusz Lech, Adrian Sanecki, Hubert Prokop) wywołał u publiczności niekontrolowane salwy śmiechu. Daniel Pyrz i Filip Wieczorek popisali się wykonaniem "Tango Liberte"Męska część grona pedagogicznego rozdała symboliczne kwiaty i słodkości wśród pań nauczycielek oraz uczennic.


KOńcowym akcentem był występ p. Michała Siekierskiego, którego akustyczna interpretacja standardu AC/DC "You shook me all night long" porwała publiczność na równe nogi! :)