Günaydın !

                                                                

Dnia 6-go kwietnia 2016 r. w naszej szkole będzie miało miejsce niecodzienne wydarzenie.

Uczniowie zaangażowani w realizację Projektu Erasmus
 
EUROFUTURE Changing Places pod opieką koordynatora p. Moniki Zwolskiej zapraszają na

Dzień Turecki

 

Dzień Turecki będzie okazją na poznanie kultury Turcji,
a zaproszeni uczniowie będą mogli:

obejrzeć przedstawienie Huśtawka w wykonaniu tradycyjnego Teatru Cieni  -  Tureckiego Teatru Karagöz

O czym będzie przedstawienie? -

HUŚTAWKA

Karagöz zarabia na życie huśtając ludzi na huśtawce. Jego klientami są przeróżne indywidua zamieszkujące dawny Stambuł. Są wśród nich: miotający się między niebem a ziemią schizofrenik, kobieta szukająca mocnych wrażeń, opiumista na wiecznym odlocie, bardzo niegrzeczny karzeł, słuchający cmentarnych ballad bandyta oraz mówiący zagadkami Żyd.

Tak proste zajęcie jak huśtanie huśtawki okazuje się więc nie lada wyzwaniem dla Karagöza, który zachowaniem nie odbiega od normy, jaką wyznaczają jego klienci. To wszystko sprawia, że absurd goni absurd, uciekając przed absurdem...

 uczniowie zaproszeni będą na warsztaty teatralne, podczas których poznają więcej szczegółów na temat Teatru Cieni oraz będą mogli samodzielnie wykonać figurkę tradycyjną metodą stosowaną od wieków w Turcji

 będą również warsztaty malowania na wodzie EBRU

- jest to tradycyjna turecka sztuka zdobienia papieru poprzez przenoszenie na papier wzorów tworzonych przy pomocy farb rozprowadzanych pędzelkami i patyczkami na wodzie zagęszczonej tłustą substancją – „marmurkowanie”.

Poznajecie naszego kolegę Pawła? -
Paweł podczas wizyty w ramach Projektu Comenius, realizowanego w naszej szkole, w Istambule, w maju 2015 roku miał okazję spróbować sztuki EBRU

 dla miłośników sztuki i osób z duszą artystyczną - całe przedpołudnie zorganizowane będą  warsztaty ozdabiania przedmiotów - decoupage 

Decoupage to technika zdobnicza polegająca na przyklejaniu na odpowiednio spreparowaną powierzchnię (praktycznie każda powierzchnia: drewno, metal, plastik, szkło, tkanina, ceramika) wzoru  wyciętego z papieru  lub serwetki papierowej (technika serwetkowa).

Decoupage klasyczny polega na naklejaniu wzoru z papieru i pokryciu go wieloma warstwami lakieru tak, aby wtopił się całkowicie i nie był wyczuwalny przy dotknięciu. W zamyśle ma on wyglądać jak namalowany.
 
ZAPRASZAMY !!!

 Karşılama !!!
                                                                                                                                                   Koordynator Projektu
                                                                                                                                                    mgr Monika Zwolska