Każdego roku w kwietniu obchodzimy Miesiąc Pamięci Narodowej. W ten sposób oddajemy hołd Bohaterom, którzy walczyli, zwyciężali i ginęli za wolność Polski. Dlatego też uczniowie Naszej Szkoły, a dokładniej uczniowie z klasy IW Zasadniczej Szkoły Zawodowej wzięli udział w zapaleniu zniczy w miejscach poświęconych pamięci poległym i zamordowanym mieszkańcom Buska i okolic  podczas II wojny światowej.
                                                                                            Mariusz Żabiński
 
Tablica ofiar hitlerowskiego terroru przy ulicy Sądowej
 
Cmentarz parafialny w Busku - Zdroju -  Natalia Zych i Patryk Socha zapalają znicz
 Przy grobach poległych w okresie II wojny światowej - cmentarz parafialny
Natalia Zych i Natalia Bartusiak zapalją znicz przy pomniku na aleji Mickiewicza
Zapalenie znicza pod Dębem Pamięci
Tablica pamiątkowa pod Naszym Dębem