225 rocznica uchwalenia Konstytucji 3-go Maja

W tym roku obchodzimy 225 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-go maja, która była po konstytucji amerykańskiej drugą ustawą zasadniczą na świecie. Konstytucja z 1791 roku miała zreformować ustrój Rzeczpospolitej Obojga Narodów i uchronić państwo przed upadkiem. Była ona wielkim dziełem polskiej myśli oświeceniowej i stanowi po dzień dzisiejszy odwołanie do wartości patriotycznych i etycznych Polaków. 27 kwietnia 2016 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Busku – Zdroju odbył się uroczysty Apel poświęcony rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja, jak również przypominający rolę i znaczenie poszczególnych świąt majowych przypadających w tym czasie. Po zakończonym Apelu Dyrektor Szkoły Pani Wioletta Czupryna – Kopeć wręczyła zgodnie już z kilkuletnią tradycją flagi narodowe uczniom, którzy szczególnie wyróżnili się w przygotowaniach do zorganizowania i przeprowadzenia tej ważnej uroczystości szkolnej. Wśród wyróżnionych byli: Edgar Kobos, Małgorzata Bracisiewicz, Roksana Kowalska, Patrycja Tułak i Arkadiusz Lech.

                                                                                                                                                 Mariusz Żabiński

 Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Apelu

Edgar Kobos jako prowadzący uroczystość

 Uroczysty Apel został zakończony wystapieniem pani wicedyrektor  Wioletty Czupryny - Kopeć

Patrycja Tułak na Apelu była recytatorką i przyboczną w poczcie sztandarowym Szkoły

W tle mniej widoczny, ale jak ważny - nasz muzyk Andrzej Żądło