Gimnazjaliści w "Koperniku"

"Życie każdego człowieka jest drogą ku samemu sobie, próbą znalezienia drogi, zaznaczenia ścieżki"
Hermann Hesse

Przed uczniami klas III  gimnazjów bardzo ważna życiowa decyzja. Każdy musi dokonać wyboru szkoły ponadgimnazjalnej, która będzie dla niego najbardziej odpowiednia.

Już niedługo, bo do 28 czerwca 2016r. będą musieli się z tą decyzją zmierzyć, wybierając elektronicznie szkołę, do której zamierzają uczęszczać od września 2016r. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom gimnazjalistów, 26 kwietnia zorganizowano na terenie naszego powiatu TARGI EDUKACYJNE, na które zaproszono wszystkie szkoły ponadgimnazjalne, które zaprezentowały swoją ofertę kształcenia. Zainteresowani gimnazjaliści klas trzecich mogli spotkać się z przedstawicielami szkół, porozmawiać o zasadach rekrutacji, programach nauczania.

Gimnazjaliści w tym dniu gościli w Koperniku, gdzie nasi uczniowie oprowadzili ich po naszej szkole, pokazali pracownie językowe itp.

Z chęcią rozmawiali z naszymi ekspertami – zadając im często skomplikowane pytania. Jednak poradzili oni sobie wyśmienicie w tej roli.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych numer 1 imienia Mikołaja Kopernika jest jedyną w Polsce szkołą, w której znajduje się unikatowa kolekcja orłów Bogdana Orłowskiego, o której opowiadał p. Mariusz Żabiński.

Uczniowie mogli „podejrzeć” jak prowadzone są zajęcia z różnych przedmiotów.

Zajrzeli na zajęcia języka angielskiego do p. A. Zielińskiej oraz na lekcję niemieckiego do p. E. Malec.

Arkadiusz Lech namawiał do podjęcia nauki w klasie humanistycznej.

Basia i Monika zachwalały wyjątkowość nauki w technikum żywienia i usług gastronomicznych.

Alan starał się jak najdokładniej przybliżyć atmosferę w szkole – opowiadając o licznych konkursach, otrzęsinach czy nietypowej formie powitania wiosny w naszej szkole J

Dla osób prowdzący aktywny tryb  życia, lubiący sport z pewnością docenią blok programowy: biologiczny- sportowy, jako jeden z kierunków w naszej szkole.

Kuba, Dorotka i Ewelina z pasją opowiadali o klasie o profilu menadżerskim.

Edgar – przewodniczący SU zachęcał do podjęcia nauki na kierunku hotelarskim.

Ania z Gosią z zaciekawienie omówiły prezentację multimedialną na temat ZSP Nr 1.

Z gimnazjlistami spotkał się także Dyrektor Szkoły Pan Andrzej Bilewski.

Mamy nadzieję, że taka forma poznania szkoły pomoże niezdecydowanym osobom w podjęciu  właściwej decyzji, a tych, którzy już dawno dokonali wyboru, utwierdzi w słuszności podjętej decyzji.