Pięćdziesiąt lat minęło...

Piątkową galę rozpoczął piosenką "Pięćdziesiąt lat minęło..." Filip Wieczorek, wprowadzając tym samym w nastrój nostalgii i zachęcając przybyłych na uroczystość gości do wspomnień.

Galę jubileuszową prowadzili: Natalia Bątkowska i Adrian Sanecki

Swą obecnością zaszczycił nas także sam Mikołaj Kopernik  (Hubert Prokop)

Na uroczystość przybyli absolwenci i emerytowani pracownicy szkoły

Dyrektor szkoły Pan Andrzej Bilewski przywitał  gości i krótko przedstawił  działania podejmowane w ciągu roku, by jak najlepiej przygotować się do piątkowej gali.

Wśród przybyłych gości znaleźli się posłowie, przedstawiciele lokalnych władz, przedstawiciel Kuratorium Oświaty w Kielcach, dyrektorzy placówek oświatowych oraz zaprzyjaźnionych instytucji, emerytowani i obecni pracownicy szkoły, absolwenci, rodzice i uczniowie

Piękny montaż słowno-muzyczny poświęcony historii szkoły oraz prezentujący osiągnięcia edukacyjno-wychowawcze z ostatnich lat przygotowały: Justyna Szumilas, Izabela Kasperek, Iwona Kąkol i Agnieszka Zielińska.

Justyna Durnaś i Michał Jewiarz wykonali utwór z repertuaru Piotra Rubika "Świat się nie kończy..."

Kinga Wójcik przy akompaniamencie Filipa Wieczorka zaprezentowała piękny wiersz w języku angielskim.

Karolina Biesaga, przypominając nostalgiczny utwór z repertuaru Ireny Santor, zapewniała, iż lat spędzonych w ZSP nr 1 "nie odda nikt".

Z okazji 50-lecia szkoły została napisana pieśń jubileuszowa "Kopernikański ład". Muzykę do tekstu poety Adama Ochwanowskiego napisał Andrzej Żądło. Podczas gali utwór wykonali: Izabela Olszewska i Filip Wieczorek, akompaniował sam kompozytor.

Historię szkoły zaprezentowali nauczyciele ZSP nr 1 w Busku-Zdroju: Aneta Wójcikiewicz i Adrian Szumilas.

Pięćdziesięciolecie szkoły w rytmie twista.

We are the champions..., czyli najlepsi sportowcy są w "KOPERNIKU"

"Być albo nie być?" - oto pytanie prawdziwego humanisty - Arkadiusza Lecha