Dnia 7 czerwca 2016r, już po raz 10, w naszej szkole, odbył się turniej profilaktyczny "STOP NAŁOGOM"

Wszystkie pierwsze klasy przystąpiły do turnieju z entuzjazmem.

Turniej rozpoczął się przemówieniem pana dyrektora Andrzeja Bilewskiego. Miało ono przesłanie profilaktyczne. Dyrektor namawiał do zdrowego trybu życia i nie zatruwania swojego organizmu.

 

Jak w każdym turnieju, nie obyło się bez szanownego jury. Ta wyjątkowa funkcja przypadła paniom: dyrektor Wioletcie Czuprynie -Kopeć i pedagog Annie Jaskulskiej oraz Krystianowi Bule, uczniowi klasy II A.

       

 Gospodarzami tej niezwykłej imprezy profilaktycznej byli uczniowie klasy II A, którzy zwyciężyli w ubiegłorocznym turnieju. Przygotowaniom, bacznym okiem, przyglądały się organizatorki: wychowawczyni klasy II A pani Agnieszka Bałaga, nauczycielka biologii i przyrody pani Renata Sowińska oraz pani pedagog Anna Jaskulska.

Turniej poprowadzili Karol Rak i Amanda Cieślik

        

        

          

         

Podczas dwugodzinnej rywalizacji uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w 6 konkurencjach. Mieli rozwiązać zadanie matematyczne, odpowiedzieć na pytania związane z nałogami, wykonać rzut piłeczką tenisową do papierosa, odegrać scenkę oraz zaprezentować plakat, który wcześniej wykonali. Najwięcej emocji wywołało dmuchanie balonów ("sprawdzenie pojemności płuc"), gdyż w tym starciu pokazali się sami panowie i co więcej pokazali z fenomenalnej strony - balony pękały jak szalone.

Po wyrównanej rywalizacji zwyciężyła klasa 1h, II miejsce przypadło 1A, zaś III klasie 1C.

Klasa 1h wygrywając turniej, poczuła odrobinę słodkości oraz ogrom radości, bo to właśnie im przypadł zaszczyt prowadzenia za rok kolejnej edycji turnieju profilaktycznego.