Carl Sagan
"...nauka prowadzi nas do zrozumienia tego, jaki jest świat.. " - Carl Sagan

Zakończenie roku szkolnego 2016

Uroczysty apel z okazju zakończenia roku szkolnego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Busku-Zdroju odbył się 24 czerwca 2016r.

W tym roku w atmosferę uroczystości piosenką " Tych lat nie odda nikt" wprowadziła nas Karolina Biesaga z kl.IIb.

Całość poprowadzili: Roksana Kowalska i Kamil Krasa z kl. Ie.

Młodzież powitała wszystkich zgromadzonych gości, nauczycieli, wychowawców, pracowników szkoły oraz uczniów.
Wśród zaproszonych gości znaleźli się Starosta Buski Pan Jerzy Kolarz, Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Zdzisława Szumera oraz rodzice uczniów.

Dalszą część uroczystości poprowadził Dyrektor Szkoły Pan Andrzej Bilewski.

Najwyższą średnią ocen w szkole uzyskali następujący uczniowie: Katarzyna Cieplińska (5.50) kl. III TE i Sara Prasek(5.73) kl. II BLO i Ci uczniowie zostali wytypowani do Stypendium Prezesa Rady Ministrów.

Do Stypendium Starosty wytypowano z kolei dwie uczennice: Aleksandra Socha (5.21) z kl. III TH oraz Paulina Gronostaj (5.36) z kl. II BLO.

"Bo jak pióro białe u czarnego kruka, tak w pysznym a bogatym rzadka rzecz - nauka" - Wacław Potocki

Najlepsi uczniowie otrzymali świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe.

Rozdano także nagrody sportowe.

W "Mini Euro w Koperniku"  I miejsce przyznano klasie IIb, II miejsce klasie IIc, zaś III miejsce zajęła klasa IIIe.

Uczniowie złożyli podziękowania Gronu Pedagogicznemu za trud włożony w ich edukację.

W tym dniu pożegnaliśmy też Siostrę Julię, która po roku opuszcza progi swojego domu zakonnego w Busku-Zdroju i przenosi się do Warszawy.

W oczekiwaniu na wakacje ....

"Na świadectwach, wzbici w radość, odlecieli uczniowie, drży powietrze po ich śmigłym zniku.
Wakacje, panie profesorze!" - Julian Przyboś

Dobre humory dopisywały wszystkim zgromadzonym ;)

Na koniec  Kamil i Roksana życzyli pracownikom szkoły, rodzicom i swoim kolegom słonecznych, niezapomnianych i przede wszystkim bezpiecznych wakacji.

W rytm upragnionych wakacji wprowadziła piosenka "Tyle słońca w całym mieście"
w wykonaniu Karoliny.

Do zobaczenia 1 września ;)))