W popularnym „Koperniku” wraz z nowym rokiem szkolnym znów wiele się dzieje a szkoła tętni młodzieżowym życiem. Tym razem humanistyczną klasę IIa odwiedziła pani redaktor z regionalnego portalu „busko.com.pl”.


  

By urozmaicić uczniom lekcje oraz lepiej poznać kierunki, w których chcą się rozwijać uczniowie w „Ekonomiku”, jak nigdzie indziej, mają możliwość brać udział w praktykach, wykładach, warsztatach oraz rozwijać swoje pasje.
 

 

Spotkanie odbyło się 21 września. Pani Milena Bilewska opowiadała o swoim zawodzie dziennikarza. Uczniowie zadawali różne pytania dotyczące wszystkich dziedzin pracy reportera, być może przyszłej pracy niektórych z uczniów.

Na zajęciach humaniści dostali również zadania praktyczne. Na początek dziennikarska rozgrzewka języka, by nie "plątać się" przy mówieniu.

Następnie pani Milena rozdała wcześniej utworzonym grupom informacje na bazie których młodzież miała stworzyć sensacyjne „newsy”. 

  Prawdziwą dawkę humoru a także dziennikarskiego popisu dała prezentacja artykułów.

Całe dwugodzinne warsztaty minęły w świetnej atmosferze, wszystkim się podobało a młodzież wyszła z nich bogatsza o cenne doświadczenia.

 

Arkadiusz Lech Redaktor Radio Bit