Piłkarski Turniej Andrzejkowy w Koperniku - 29 listopada 2016r.
 
Sukcesem organizacyjnym i sportowym zakończył się I Turniej Andrzejkowy w piłce nożnej chłopców, pod patronatem Dyrektora ZSP nr 1 w Busku – Zdroju, pana Andrzeja Bilewskiego. Zaproszono do udziału drużyny z Cudzynowic, Jędrzejowa a także zespół Absolwentów Naszej Szkoły. Przywilejem gospodarza była możliwość wystawienia dwóch drużyn. Starsza składała się z uczniów klas II – IV, zaś młodszą reprezentowali pierwszoklasiści. Rozgrywki stały na wysokim poziomie i obfitowały w duża ilość zdobytych goli - średnia na mecz wyniosła ponad 4 bramki. Zwycięzcą turnieju okazał się być zespół „Absolwentów” na czele z Patykiem Klepaczem, który z 12 golami zdecydowanie zwyciężył w klasyfikacji „króla strzelców”. „Najlepszym bramkarzem” wybrano goalkipera zwycięskiej drużyny Arkadiusza Niciarza. II miejsce zajęła drużyna ZSP nr 2 z Jędrzejowa poprowadzona przez „najlepszego zawodnika turnieju” Mateusza Rejowskiego. Drużyny ZSP nr 1 Busko-Zdrój zaprezentowały się na miarę swoich aktualnych możliwości. Na III miejscu uplasowała się nasza starsza drużyna, zaś „pierwszaki” zapłaciły „frycowe”   w debiucie międzyszkolnym zajmując ostatecznie V miejsce. Na IV miejscu znalazła się Szkoła Rolnicza z Cudzynowic. Naszym zdaniem zawody były atrakcyjne dla uczestników oraz oglądającej publiczności o czym świadczy zaangażowanie i waleczność na boisku tych pierwszych a także żywiołowe reakcje po udanych zagraniach i doping tych drugich. Pragnę z tego miejsca podziękować Dyrektorowi, Koleżankom i Kolegom za pomoc w organizacji tego przedsięwzięcia. Bez Was by się to nie udało!!! Cieszy nas zapowiedź o cykliczności rozgrywania tego turnieju, co przełoży się na podniesienie poziomu piłki nożnej w Naszej Szkole. 
Dziękujemy Wszystkim   zawodnikom oraz opiekunom za godne reprezentowanie swoich barw i podniesienie rangi turnieju swoją obecnością .
Do zobaczenia za rok !!!

 

 


 Organizatorzy: Piotr Zawadziński
                       Adrian Szumilas