DZIEŃ   WŁOSKI

                 Druga część "Dnia Włoskiego" odbyła 
się  26 stycznia na terenie naszej szkoły.

    Pan Dyrektor przywitał zaproszonego gościa: Pana Piotra Wąsowicza oraz uczestników projektu Erasmus+. 

       

    

     

           Pan Piotr Wąsowicz przybliżył nam informacje o Włoszech. Opowiadał
o  kulturze i geografii kraju oraz uczył podstawowych wyrażeń i zwrotów  grzecznościowych. Uczniowie nauczyli się liczyć, poznali zwyczaje dotyczące  typowej włoskiej cechy - jedzenia oraz picia kawy.
 

         

         

          

    Nie tylko słuchaliśmy włoskiej muzyki, ale również śpiewaliśmy w tym języku. Ciekawostką była nauka typowych włoskich gestów.

          

     Uczniowie partnerskiej szkoły z Neapolu przygotowali dla naszych uczniów prezentację o swoim kraju. Młodzież obejrzała zdjęcia słynnych miejsc oraz uroczystości. Poznaliśmy także typowe włoskie potrawy oraz zwyczaje mieszkańców dotyczące spędzania czasu wolnego. Ciekawym zadaniem było układanie puzzli 3d. Przedstawiały one Koloseum, Krzywą Wieżę oraz Bazylikę Św. Piotra, dzięki czemu uczniowie zapoznali się ze szczegółową budową tych miejsc.

                                                                         

 

  

       Zadanie ułożenia puzzli początkowo wydawło się bardzo łatwe, jednak  sprawiło sporo trudności. 

       

       

            

 Ciężka praca opłacała się i wszyscy dzielnie ukończyli swoje budowle  

       

      

      

             

        Wszyscy przyznają, że był to ciekawie spędzony czas. Przed nami jeszcze dzień niemiecki i hiszpański. Zapraszamy.