ROK SZKOLNY 2016/2017

Jak nie czytam, jak czytam.

Pod takim hasłem  biblioteka szkolna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Busku -Zdroju w dniu 1 czerwca obchodziła swoje święto.
Naszym głównym celem było zwrócenie uwagi na rolę biblioteki szkolnej w życiu szkoły, oraz  zachęcanie do czytania książek. Bibliotekarki Halina Woźniak i Barbara Pobiega wraz z uczniami przygotowali kilka imprez czytelniczych, aby zaprezentować księgozbiór, który      w tym roku szkolnym  wzbogacił się o 716 egz. książek, zakupionych   z dotacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Biblioteka szkolna włączyła się  również w ogólnopolską akcję masowego czytania .               W dniu 1 czerwca  o godz. 1000 w kilkunastu tysiącach szkół w Polsce rozpoczął się maraton czytania  i my również włączyliśmy się do tej akcji. Na  spotkanie z czytelnikami
 zaprosili członkowie Klubu Asystentów Bibliotecznych. Kilkudziesięciu uczniów zebrało się   w szkolnej auli, gdzie czytali  i słuchali fragmentów ulubionych książek .

Prowadzący spotkanie Edgar Kobos zaproponował, by każdy uczestnik  powiedział kilka miłych słów do stojącej obok koleżanki lub kolegi.

Spotkanie odbyło się w przyjaznej atmosferze a przyświecała nam myśl Arystotelesa,  że    „W obecności przyjaciół dobrze się myśli i pracuje”
  W bibliotece przygotowano wystawę poświęconą twórcom nagrodzonym Literacką Nagrodą Nobla.
W holu przed biblioteką, odbył się kiermasz używanych książek. Zebrano od uczniów ponad 50 egz .Wymieniali się książkami i w ten sposób wzbogacili  swój domowy księgozbiór.

Jak co roku, jeden dzień przeznaczamy na bicie rekordu odwiedzin w bibliotece.                    W tym roku był to 1 czerwiec.Odwiedziło nas 217 uczniów i nauczycieli.
Aby ułatwić dotarcie do biblioteki wszystkim czytelnikom a szczególnie tym najrzadziej odwiedzającym, zaznaczono drogę  naklejonymi na podłodze  stopkami.

Będziemy miło wspominać ten dzień.

Członkowie Klubu Asystentów Bibliotecznych

Spotkanie z poetą
10 maja 2017 uczniowie klasy 2 A LO wraz z opiekunami wzięli udział w organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną spotkaniu z poetą Jarosławem Bińkowskim.

Wiosenny kiermasz używanych książek
Jeśli masz książki w swojej domowej bibliotece, do których już       nie wracasz albo takie, które zajmują Ci miejsce na półce - przynieś je do biblioteki szkolnej. Na pewno znajdzie się ktoś, kto chętnie się        z Tobą zamieni. Wzbogacisz w ten sposób swój domowy księgozbiór. Książki należy przynosić do biblioteki szkolnej od 15 maja (poniedziałek).
          W środę, 31 maja i czwartek, 1 czerwca  wymieniamy się książkami. Spotykamy się na holu przed biblioteką i w sali nr 1 od godz. 900- 1300
 W dniu 1 czerwca od godz. 1000, klasa 1 a LO organizuje spotkanie dyskusyjne w sali nr 1
zamienionej na ten czas na dużą czytelnię. Uczniowie i nauczyciele będą czytać  fragmenty ulubionych książek , a także wypowiadać się na temat swoich wyborów czytelniczych.

Zapraszamy również do odwiedzenia w tym dniu biblioteki szkolnej, bo kolejny raz będziemy bić rekord odwiedzin w bibliotece.

„Harry Potter i jego świat magii”
Biblioteka szkolna ogłasza szkolny konkurs  literacki  pt. „Harry Potter i jego świat magii”
Zainteresowanych uczniów  prosimy o zgłaszanie się do organizatorek : Klaudii Białoń, Wioletty Mazur, Barbary Orłowskiej z klasy 4 h Tech. lub do biblioteki szkolnej.

KONKURS ODBĘDZIE SIĘ 13 MARCA 2017 ROKU W SALI NR 1
.......................................................................................................................
Biblioteka szkolna we współpracy z panią profesor Anetą Wójcikiewicz
zaprasza do udziału
w konkursie literackimpt. „List do pisarza”,
organizowanym przez Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich
i Pedagogiczną Bibliotekę Publiczną w Kielcach.

Szczegóły dotyczące konkursu - w zakładce "Konkursy"