Szkolny Klub Europejski 15+!
Pomimo długiej, trwającej ponad półtorej dekady historii Szkolny Klub Europejski nigdy nie osiada na laurach! Każdego roku nowe wiatry w żagle nadaje mu Pani profesor Barbara Cieplińska. Pani profesor utworzyła go z myślą o poszerzaniu horyzontów uczniów naszej szkoły, już w 2001 roku. Nieustannie od tego czasu klub jest jedną z najprężniej działających organizacji uczniowskich w szkole.
Pani profesor Barbara Cieplińska, Opiekun SKU

To właśnie z inicjatywy Pani profesor Barbary Cieplińskiej, jeden z członków Szkolnego Klubu Europejskiego, Edgar Kobos, uczestniczył w debacie o przyszłości Unii Europejskiej. Debata została zorganizowana przez Fundację Szumana w Warszawie, z okazji 60-lecia podpisania Traktatów Rzymskich.
Debata miała miejsce w siedzibie Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Warszawie. Trwała cały dzień i była podzielona na kilka etapów.
Pierwszym z nich było powitanie wszystkich przez organizatora z Fundacji Szumana: Joannę Thirit-Różycką, oraz przez Pana Piotra Świtalskiego – Rzecznika Prasowego Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.
Potem miała miejsce krótka prezentacja, która przypomniała o historii procesów integracji Unii Europejskiej.
Następnie rozpoczęła się właściwa część debaty, gdzie w kilkuosobowych grupach uczestnicy dyskutowali o wybranych zagadnieniach takich jak: mobilność i migracje, kultura i tożsamość, bezpieczeństwo, środowisko, zatrudnienie, zaufanie obywateli.
Wniosków z dyskusji wysłuchał Marek Prawda, Dyrektor Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej
w Polsce, a także Jacek Safuta – Dyrektor Biura Informacyjnego Parlamentu Europejskiego.
Wnioski i pomysły, które padły podczas debaty, zostaną przedstawione latem tego roku w Komisji Europejskiej w Brukseli przez Pana Marka Prawdę.