Ciao!

Początek maja to czas stresujący nie tylko dla maturzystów. Dwie uczennice z klasy 2C – Anna Jewiarz i Katarzyna Kardynał również przeżyją niesamowitą przygodę w swoim życiu, którą na pewno na długo zapamiętają.

Już 3 maja 2017 roku dziewczęta wraz z p. dyrektor Anną Ejsmond-Kowalską i p. profesor Agnieszką Kaczmarek wyjadą do Włoch na spotkanie z rówieśnikami. Wyjazd odbędzie się w ramach Projektu Erasmus+ 'Mutual Open and Online Skills'.

„Jesteśmy bardzo podekscytowane. Nie możemy się doczekać wyjazdu. Chętnie poznamy tradycję tego kraju i przy okazji podszkolimy nasze umiejętności posługiwania się językiem angielskim. Będzie to dla nas dobry test.” – mówią dziewczyny.

Uczennice spędzą we Włoszech 4 dni w których będą uczestniczyć w projekcie. Będą miały również możliwość zwiedzenia Rzymu.

Da vedere!

Uczniowie każdej szkoły partnerskiej przedstawili prezentację na temat realizacji projektu.

Była to świetna okazja do nawiązania przyjaźni, które na pewno przetrwają pomimo, iż projekt już się zakończył.

Obiad jedliśmy w lokalu niedaleko szkoły. Nie mogliśmy nadziwić się jak bardzo sąsiedztwo ich szkoły jest inne od naszego.....

Podbijamy Rzym!

Pogoda we Włoszech była piękna, wszyscy serdecznie nas przyjęli, krajobrazy były niesamowite, a jedzenie pyszne. Wszyscy żałowali, że projekt już się zakończył.

Zwiedziliśmy największe atrakcje w Rzymie. Pani przewodnik ciekawie opowiadała o poszczególnych miejscach. Pomimo upału i zmęczenia wszyscy byli bardzo zadowoleni ze zwiedzania.

W tle  amfiteatr w Rzymie, wzniesiony przez cesarzy z dynastii Flawiuszów.

Rzym jest wielkim miastem z ogromną ilością ludzi i samochodów. Trudno znaleźć tam miejsce do parkowania więc poruszają się takimi właśnie pojazdami:

Zmęczeni i szczęśliwi wróciliśmy do swoich domów.