Certyfikaty

Uczniowie naszej szkoły przystępują do egzaminów zewnętrznych z języka niemieckiego przeprowadzanych przez Instytut Goethego. Po pomyślnym zdaniu egzaminu, kandydat otrzymuje certyfikat, który jest uznawany zarówno przez administrację Rzeczypospolitej Polskiej (Dz.U.nr 96, poz. 85), jak również przez uczelnie i firmy w całej Europie. Certyfikat potwierdza osiągnięcie określonego poziomu sprawności językowej z języka. Poziomy egzaminów w pełni odpowiadają Wspólnemu Ramowemu Programowi Rady Europy(CEFR)  dla różnych poziomów, niezależnie od miejsca, w którym egzamin jest zdawany. Egzaminy zapewniają znormalizowany, międzynarodowy system oceny umiejętności językowych.

Dlaczego warto ubiegać się o Certyfikat Europejski?
  1. jest on rozpoznawalny i uznawany we wszystkich krajach europejskich
  2. jest ceniony przez coraz większą liczbę pracodawców
  3. zwiększa szansę na rynku pracy
  4. jest doskonałym potwierdzeniem zdobytych umiejętności językowych

W   maju 2009 roku 2 osoby Katarzyna Pawelec i Beata Rabczak uzyskały certyfikat z języka niemieckiego na poziomie A2 oraz 4 osoby: Paulina Zawora, Magdalena Kozłowska, Magdalena Wojciechowska i Mariusz Nowak na poziomie A1.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów