Hiszpania 2017


                            Hiszpania z lotu ptaka.

W dniach 12-16 września 2017r. przedstawiciele Szkoły uczestniczyli w spotkaniu organizacyjnym uczestników projektu, które się odbyło w Madrycie. Uczestniczyli w nim przedstawiciele Anglii, Włoch, Turcji, Niemiec, Hiszpanii i Polski.

Naszą Szkołę reprezentował dyrektor p. Andrzej Bilewski, nauczycielki j. angielskiego p. Agnieszka Kaczmarek i p. Małgorzata Piwońska.


Pamiątkowe zdjęcie uczestników Projektu przed budynkiem szkoły.

Celem Projektu jest min. rozwijanie umiejętności językowych i dydaktycznych przez nauczycieli, którzy nie są nauczycielami języka angielskiego, poprzez wyjazdy do krajów partnerskich i prowadzenie tam zajęć. W ramach Projektu wyjedzie do ww. krajów w tym roku szkolnym 38 nauczycieli. W tym czasie do szkoły przyjedzie 27 nauczycieli ze wszystkich krajów uczestniczących w Projekcie. Pierwsza grupa: 3 nauczycieli z Niemiec i 3 nauczycieli z Włoch przyjeżdżają już  16 września.

Projekt to również możliwości rozwojowe uczniów. Do Turcji wyjedzie 4 uczniów, do Włoch 5 uczniów, do Hiszpanii 6 uczniów i do Niemiec 5 uczniów. W czasie ich pobytu będą kształcić umiejętności językowe w ramach zadania "zamiana miejsc" - zastępować będą miejscowych nauczycieli w prowadzeniu zajęć z wybranego przedmiotu, promować polską historię, tradycję, kulturę.Po całodniowej (biurokratycznej) pracy nad organizacją spotkań projektowych, krótki spacer po ulicach Madrytu. 

Ulicą przy której rosną tylko drzewa - platany.Centrum Madrytu to również centrum Świata - to stąd zaczynają się wszelkie pomiary odległości.

Największy, odzieżowy sklep w Europie - Primark.
                                W drodze do Pałacu Królewskiego


             Tu można zobaczyć, ewentualnie skorzystać z usługi Tuk Tuka.