ODWIEDZINY ABSOLWENTÓW

 

Decydując się na naukę w liceum ogólnokształcącym, zdajemy sobie sprawę, iż ta szkoła jest "przepustką" do dalszej edukacji. Przed nami jeszcze trzy lata nauki w szkole ponadgimnazjalnej, ale zaczynając w niej naukę, musimy już planować dalszą edukację.

Niezwykle ważne jest, by wskazywać młodemu człowiekowi ewentualne ścieżki edukacji, możliwości rozwoju, a także zapoznawać go z ofertami uczeni i lokalnego rynku pracy. W tym celu zaprosiliśmy na godzinę wychowawczą absolwentów naszej szkoły - Dianę Otrębowską i Kamila Dryję, którzy przybliżyli nam powyższe zagadnienia.

 Kamil Dryja - tegoroczny absolwent - opowiedział swym młodszym kolegom, jak ważne jest to, by już w pierwszej klasie myśleć o tym, co chciałoby się robić w przyszłości. Kamil - laureat olimpiady historycznej, zachęcał także do rozwijania swych pasji i zainteresowań, akcentując to, iż nasza szkoła stwarza takowe możliwości.

Uczniowie klasy I A z uwagą słuchali, gdy Kamil opowiadał o swych zainteresowaniach i planach na przyszłość. Nadmienić należy, iż Kamil jako laureat olimpiady, miał propozycje studiowania na wielu renomowanych uczelniach w całym kraju. Zdecydował się, zgodnie ze swymi zainteresowaniami, studiować filologię szwedzką na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Diana - studentka piątego roku psychologii Akademii Krakowskiej, miło wspominała naukę w "Koperniku" i zdradzała młodszym kolegom sposoby na to, jak przetrwać w szkole :-). Zachęcała, by angażować się w życie szkoły oraz działalność wolontaryjną. Absolwentka opowiadała o studiach na kierunku psychologii, a także o tym, jak wygląda żywot studenta.

Młodzież z klasy I A zasypywała Dianę i Kamila mnóstwem pytań i z podziwem patrzyła na swych starszych kolegów. Oby pozazdrościła naszym wybitnym absolwentom i poszła w ich ślady...