Created string item:644:title for text group menu: A K T U A L N O Ś C I
 

 

 I Buska Drużyna Wędrownicza  im. Zdzisława Zemły
wita w nowym roku szkolnym 2017/2018!
 
Uczennice klas IIC LO , IB LO, IH TZ pod bacznym okiem Mirosławy Gajdy i Iwony Kąkol realizują plan pracy drużyny harcerskiej poprzez udział w licznych akcjach charytatywnych, rajdach, kwestach i innch działaniach społecznych.

Zapraszamy do śledzenia naszych działań!
 

 

Majówka z harcerzami 2018


 Rajd Bartek i Biały Bal

 

Podsumowanie:

Rajd nocny 2017 "Po omacku"

    Akademia 11 listopada 2017r.

 XI Wieczór z pieśnią i poezją patriotyczną

 Kwesta 2017

   Odkręcamy - Pomagamy!

  Harcerskie kolędowanie 2017

WOŚP 2018.

  XV HARCERSKI RAJD ZMARZLACZEK 2018

  Harcerze gościli na "Górce" !!!

  XXIX Rajd Grochowiska 2018

  Palma Wielkanocna

   Kiermasz Kukuryku w Cielętniku

   Złaz funkcyjnych ZHP 2018

Majówka z harcerzami 2018

 Rajd Bartek i Biały Bal

 

 

 


Rok szkolny 2015/2016    

 

Rajd  z okazji 76 rocznicy bitwy pod Broniną.

http://www.zsp1busko.pl/sites/default/files/20150909_151745.jpg

Pierwszy etap rajdu prowadził z Buska do Broniny.

http://www.zsp1busko.pl/sites/default/files/20150909_160245.jpg

Przed pomnikiem poległych żołnierzy harcerze złożyli wiązanki i zapalili znicze.

http://www.zsp1busko.pl/sites/default/files/20150909_160409.jpg

Następnie rozpoczęliśmy pieszą wędrówkę do Szkolnego Ośrodka Wychowawczego w Broninie, gdzie przy ognisku wysłuchaliśmy historii bitwy, w której zginąło 200 polskich żołnierzy.

http://www.zsp1busko.pl/sites/default/files/20150909_171931.jpg

http://www.zsp1busko.pl/sites/default/files/20150909_173904.jpg

Tradycyjnie na zakończenie rajdu pieczenie kiełbasy i zasłużony posiłek .

http://www.zsp1busko.pl/sites/default/files/20150909_165354.jpg

rok szkolny 2014/2015
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2015 r.

 Kwesta  1 listopada 2014 r

   XV Kwesta prowadzona była w okresie Wszystkich Świętych na Cmentarzu w Busku-Zdroju w dniach 1-2 listopada 2014 r.

Z wielkim zaangażowaniem kwestowały nasze harcerki Karolina i Monika.

Była to rekordowa kwesta- uzbierano kwotę 23,299 zł.Środki te przeznaczone są na odnowę i renowację zabytkowych nagrobków na buskim cmentarzu.

]

 

"Coś się kończy i coś się zaczyna ..."

W czwartek 25 września 2014r. pożegnaliśmy wielkiego człowieka, patriotę, wspaniałego ojca i syna narodu polskiego Mariana Palmąkę. Kawaler Orderu Wojennego Virtuti Militari zmarł w wieku 97 lat. Nasi harcerze wraz żołnierzami i pocztami sztandarowymi pożegnali kombatanta urodzonego w Gackach koło Szydłowa, pełniąc wartę podczas nabożeństwa pogrzebowego w kościele parafialnym Świętego Brata Alberta. Był to pogrzeb według ceremoniału wojskowego.
   
Na buskim cmentarzu parafialnym przy ulicy Langiewicza ostatnie słowa pożegnania padły z ust wnuków zmarłego oraz wiceminister obrony narodowej Beaty Oczkowicz, a także liderów buskich samorządów - starostą Jerzym Kolarzem i burmistrzem Waldemarem Sikorą. W uroczystościach żałobnych wzięły udział: pododdział reprezentacyjny Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach oraz orkiestra wojskowa z Krakowa. Marian Palmąka - działacz Batalionów Chłopskich - został odznaczony Krzyżem Kawalerskim, Oficerskim i Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski, Krzyżem Partyzanckim oraz Krzyżem Srebrnym Orderu Virtuti Militari. Był wspaniałym i walecznym człowiekiem, oddanym do końca ojczyźnie. Właśnie taki obraz Mariana Palmąki zachowamy w naszych sercach.

 

               Rok szkolny 2013/2014

Grochowiska 2014

22 marca 2014 r w godzinach porannych wyruszyliśmy w trasę XXV Rajdu Szlakiem Powstania Styczniowego „ Grochowiska 2014’.
 
                                                    
 
                                                    
Piękna wiosenna pogoda ,zapierające dech w piersiach widowisko sprawiły, że tegoroczne obchody 151 rocznicy Bitwy pod Grochowiskami przejdą do historii jako jedne z najbardziej udanych.
                                                
W czasie oficjalnej części uroczystości delegacja naszej drużyny i szkoły zapaliła znicz przed pomnikiem powstańców ,następnie obejrzała wspaniałe widowisko rekonstrukcyjne bitwy gdzie kiedyś nasi pradziadkowie przelewali krew.
 
                                          
 
                                         
 
                                         
                                         
                                         
                                         
                                         
 
Spotkanie na Grochowiskach było dla harcerzy okazją do podziękowań za wsparcie ich działalności: europoseł Czesław Siekierski – odznaczony Laską Skautowską –najwyższym wyróżnieniem przyznawanym przez Związek Harcerstwa Polskiego .
 

               HARCERZE UCZCILI BOHATERÓW BITWY POD BRONINĄ

             
Rajd rozpoczął się pod pomnikiem żołnierzy 22 Dywizji Piechoty Górskiej, gdzie przedstawiciele drużyn złożyli kwiaty i zapalili znicze.

            

Następnie podziwiając piękny, jesienny krajobraz harcerze przeszli do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.

           Tutaj, przy ognisku wysłuchali relacji z przebiegu bitwy pod Broniną przygotowanej przez Roberta Osińskiego, dowódcę Grupy Rekonstrukcji Historycznej „Pułk Żuawów Śmierci”.

 

         Jako, że rocznica Bitwy pod Broniną połączona była z rajdem, nie mogło zabraknąć tradycyjnego harcerskiego ogniska z pieczeniem kiełbasy. Do zobaczenia za rok na trasie rajdu:)
 
                                     Kwesta 1 listopada 2013
                W tym roku na cmentarzu parafialnym w Busku-Zdroju po raz kolejny odby ła się coroczna kwesta, podczas której zbierane są pieniądze na odnowę zabytkowych buskich grobów.
                        Kwesta odbyła się 1 i 2 listopada 2013 r. Przy bramach Cmentarza Parafialnego z puszkami stanęły również harcerki z naszej drużyny Karolina Ścibiło i Monika Łukasik-pod opieką phm Mirosławy Gajdy.
                        Mieszkańcy Buska oraz odwiedzający nasz cmentarz goście,chętnie wrzucali pieniądze do puszek, dzięki którym zebraliśmy najwyższą kwotę od początku kwestowania to jest : 20.255.97 złotych.
 
 
 
 
Jak co roku zapaliliśmy na grobach żołnierskich znicze.
 
 
 
 

                  KWESTA 31.X - 1. XI.2010r.

            

      

   

 

 

Warszawa - pogrzeb Prezydenta

Gramy z całą Polską do końca świata i o jeden dzień dłużej!

  

Ale wyborne ciasta, palce lizać i skarbonka szybko się zapełnia

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
 Uroczyste obchody Święta Niepodległości w naszej szkole

 

 

Zaproszeni kombatanci otrzymali pamiątkowe "księgi" 

70 rocznica Bitwy pod Broniną - wrzesień 2009r.

   

 

    

Wycieczka do Warszawy 12-16 czerwca 2009 r.

  

   

  

  

  

  

 Kwesta na rzecz renowacji nagrobków buskiego cmentarza  1 - 2 listopada 2008 r.

Uroczyste obchody Święta Niepodległości

Wieczornica "Wieczór z Poezją i Pieśnią Legionową" - "Legiony to żołnierska nuta ..."

  11 stycznia 2009r.

Harcerki własnoręcznie upiekły ciasta, którymi częstowały gości finału W.O.Ś.P. w Buskim Samorządowym Centrum Kultury. Nie szczędzono datków. Uzbieraliśmy kwotę 750 złotcyh.

XX Rajd "Szlakiem Powstania Styczniowego" - GROCHOWISKA 2009
 

 
 
 
 
 

 
    „Coś się kończy i coś się zaczyna ...”
                    W czwartek pożegnaliśmy wielkiego człowieka, patriotę, wspaniałego ojca i syna narodu polskiego Mariana Palmąkę .Kawaler Orderu Wojennego Virtuti Militari zmarł w wieku 97 lat. Nasi harcerze wraz żołnierzami i pocztami sztandarowymi pożegnali kombatanta urodzonego w Gackach koło Szydłowa, pełniąc wartę podczas nabożeństwa pogrzebowego w kościele parafialnym Świętego Brata Alberta. Był to pogrzeb według ceremoniału wojskowego.
              Na buskim cmentarzu parafialnym przy ulicy Langiewicza ostatnie słowa pożegnania padły z ust wnuków zmarłego oraz wiceminister obrony narodowej Beaty Oczkowicz, a także liderów buskich samorządów, ze starostą Jerzym Kolarzem i burmistrzem Waldemarem Sikorą. W uroczystościach żałobnych wzięły udział: pododdział reprezentacyjny Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach oraz orkiestra wojskowa z Krakowa.Marian Palmąka został odznaczony Krzyżem Kawalerskim, Oficerskim i Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski, Krzyżem Partyzanckim oraz Krzyżem Srebrnym Orderu Virtuti Militari, działacz Batalionów Chłopskich. Był wspaniałym i walecznych człowiekiem, oddanym do końca ojczyźnie. Właśnie taki oraz Mariana Palmąki zachowamy w naszych sercach .

 

                   „Coś się kończy i coś się zaczyna ...”                                           

                                   W czwartek pożegnaliśmy wielkiego człowieka, patriotę, wspaniałego ojca i syna narodu polskiego Mariana Palmąkę .Kawaler Orderu Wojennego Virtuti Militari zmarł w wieku 97 lat. Nasi harcerze wraz żołnierzami i pocztami sztandarowymi pożegnali kombatanta urodzonego w Gackach koło Szydłowa, pełniąc wartę podczas nabożeństwa pogrzebowego w kościele parafialnym Świętego Brata Alberta. Był to pogrzeb według ceremoniału wojskowego. W uroczystościach żałobnych wzięły udział: pododdział reprezentacyjny Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach oraz orkiestra wojskowa z Krakowa. Na buskim cmentarzu parafialnym przy ulicy Langiewicza ostatnie słowa pożegnania padły z ust wnuków zmarłego oraz wiceminister obrony narodowej Beata Oczkowicz, a także liderzy buskich samorządów, ze starostą Jerzym Kolarzem i burmistrzem Waldemarem Sikorą. Marian Palmąka został odznaczony Krzyżem Kawalerskim, Oficerskim i Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski, Krzyżem Partyzanckim oraz Krzyżem Srebrnym Orderu Virtuti Militari działacz Batalionów Chłopskich. Był wspaniałym i walecznych  człowiekiem, oddanym do końca ojczyźnie. Właśnie taki oraz Mariana Palmąki zachowamy w naszych sercach .

 

W czwartek pożegnaliśmy wielkiego człowieka, patriotę, wspaniałego ojca i syna narodu polskiego Mariana Palmąkę. Kawaler Orderu Wojennego Virtuti Militari zmarł w wieku 97 lat. Nasi harcerze wraz żołnierzami i pocztami sztandarowymi pożegnali kombatanta urodzonego w Gackach koło Szydłowa, pełniąc wartę podczas nabożeństwa pogrzebowego w kościele parafialnym Świętego Brata Alberta. Był to pogrzeb według ceremoniału wojskowego. W uroczystościach żałobnych wzięły udział: pododdział reprezentacyjny Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach oraz orkiestra wojskowa z Krakowa. Na buskim cmentarzu parafialnym przy ulicy Langiewicza ostatnie słowa pożegnania padły z ust wnuków zmarłego oraz wiceminister obrony narodowej Beata Oczkowicz, a także liderzy buskich samorządów, ze starostą Jerzym Kolarzem i burmistrzem Waldemarem Sikorą. Marian Palmąka został odznaczony Krzyżem Kawalerskim, Oficerskim i Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski, Krzyżem Partyzanckim oraz Krzyżem Srebrnym Orderu Virtuti Militari działacz Batalionów Chłopskich. Był wspaniałym i walecznych człowiekiem, oddanym do końca ojczyźnie. Właśnie taki oraz Mariana Palmąki zachowamy w naszych sercach.