Dnia 17 listopada 2017 roku uczniowie klas I i II h oraz I g wyjechali do Krakowa, aby wziąć udział w Targach HORECA na terenie Międzynarodowego Centrum Targowo-Kongresowego EXPO w Krakowie.

Na targach można było obejrzeć wyposażenie dla restauracji, barów, kawiarni, cukierni, stołówek, pizzerii oraz hoteli i innych obiektów noclegowych, a także artykuły spożywcze i napoje dla gastronomii

W trakcie targów, oprócz prezentacji sprzętu do kuchni, hotelu i gastronomii, odbyły się wykłady i szkolenia branżowe prowadzone przez ekspertów, degustacje produktów regionalnych, aromatycznych kaw i herbat. Z wiedzy ekspertów mogła skorzystać młodzież szkolna, właściciele obiektów, jak również Ci, którzy dopiero planują budowę lub otwarcie własnego hotelu, pensjonatu lub innego obiektu turystycznego.

Wystawcy, pytani o wrażenia z Targów, wypowiadali się o nich w samych superlatywach. Komplementowali między innymi wzorową organizację, bardzo dużą frekwencję oraz branżowy charakter spotkań i rozmów.

 

 

 

- Tegoroczna edycja pozytywnie mnie zaskoczyła – zainteresowanie zwiedzających jest duże i trzeba podkreślić, że nie jest to zainteresowanie grzecznościowe. Prowadzimy tutaj konkretne rozmowy na konkretne tematy, a na tym właśnie najbardziej nam zależy. Targi są jedną z lepszych form zaprezentowania nowych produktów, wprowadzanych na rynek – takiego efektu nie da reklama internetowa czy wizualizacja 3D. Tutaj produktów można dotknąć i sprawdzić ich funkcjonalność – komplementował wystawę Kamil Kartanowicz z firmy Komat.

Zadowolenia nie krył również Kamil Baczyński z Best Coffee System - Na pytanie czy warto było wystawić się na Targach HORECA odpowiedź może być tylko jedna: jak najbardziej! Panuje tu wyjątkowy klimat, można rzec, że domowy, lokalizacja też jest świetna. W przyszłym roku na pewno spotkamy się ponownie! 

**************************

Droga powrotna zleciała błyskawicznie dzięki staraniom wokalnym uczniów klasy 1h, prezentujących znane „kawałki” polskich wykonawców.