ZNÓW PODIUM!  

JUSTYNA DANIEL odbiera puchar za zajęcie II miejsca w  Powiatowym Konkursie "Co musisz wiedziec o HIV
i AIDS"

27 listopada 2017r. odyły się szkolne eliminacje do Konkursu Wiedzy o HIV i AIDS, które wygrała (najlepiej napisała test) uczennica klasy IVe - Justyna Daniel. 29 listopada Justyna wzięła udział w Powiatowym Konkursie "Co musisz wiedzieć o HIV i AIDS", który odbył się w Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych w Busku-Zdroju i tam zajęła II miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Tematyka konkursu  była obszerna i obejmowała: 

- Historię HIV/AIDS

- Drogi zakażenia wirusem HIV

- Zachowania bezpieczne

- Wrażliwość wirusa HIV na środki dezynfekcyjne

- Rozpoznawanie zakażenia HIV

- Objawy AIDS

- Wiedzę na temat terapii i instytucji pomocowych

- Choroby przenoszone drogą płciową

Celem konkursu było poszerzenie wiedzy młodzieży na temat zapobiegania zakażeniom HIV, wirusowemu zapaleniu wątroby, chorobom przenoszonym drogą płciową oraz kształtowanie pozytywnych postaw wobec ludzi żyjących z HIV i chorych na AIDS.

GRATULACJE DLA NASZEJ LAUREATKI ZA DOSKONAŁE PRZYGOTOWANIE SIĘ, WIEDZĘ I GODNE REPREZENTOWANIE SZKOŁY.