Świąteczna kartka dla więźnia ….

Najgorszą chorobą nie jest trąd czy gruźlica, ale świadomość, że jest się nikomu niepotrzebnym, przez nikogo nie kochanym, przez wszystkich opuszczonym.Nie my kochamy biednych, lecz Chrystus. Chrystus kocha ich przez nas, ponieważ chce być cieleśnie blisko nich.”
                                                                                 Matka Teresa z Kalkuty
 
W minionym tygodniu uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Busku Zdroju  włączyli się w charytatywną akcję wykonując kartkę świąteczną i pisząc życzenia z zapewnieniem o modlitewnej pamięci. Rozpoczęty adwent i zbliżające się święta są szczególnym czasem i okazją, by pomyśleć o innych… potrzebujących pomocy. Wykonując ten humanitarny gest spełniamy jeden z uczynków miłosiernych   „więźniów pocieszać ”.
                                                                                                    s. Chrystiana Budzyńska