„Europo nie możesz żyć bez Boga”

To hasło tegorocznych jasełek. Z myślą o tym, aby przypomnieć wszystkim, że tak naprawdę jesteśmy jednością. Narodowość nie ma znaczenia. Liczy się wspólne dążenie i umacnianie wiary.  Z takim przesłaniem nasza klasa w dniu 15.12.2017r. wystawiła Jasełka Szkolne.

Boże Narodzenie to szczególny czas do którego każdy z nas ma inne podejście i sentyment, ale łączy nas jedno- oczekiwanie na ponowne przyjście na świat Zbawiciela. W dzisiejszych czasach zapominamy, że najbardziej brakuje nam pojednania. Tegoroczne jasełka były bardzo wyjątkowe, ponieważ gościliśmy wówczas uczniów z Turcji, dla których była to niepowtarzalna okazja na zobaczenie uroczystości chrześcijańskich.

Jasełka przygotowała wspaniała siostra Helena Budzyńska, która w całe wydarzenie zaangażowała około 30 osób. Jak przystało na humanistów i czynnych aktorów w grupie artystycznej „Niech się kręci” z chęcią wzięliśmy udział w tym przedstawieniu. W następujące role wcielili się:

Maryja- Dominika Styczeń

Szwecja- Julia Zielińska