XLVIII Olimpiada Literatury i Języka Polskiego

Sukces Ani i Edgara

 

       Nasi uczniowie - Anna Łosin i Edgar Kobos (oboje z kl. IV H) postanowili spróbować swych sił i wziąć udział w XLVIII Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego. Ania napisała piękną pracę nt. miejsca twórczości Adama Mickiewicza w utworach artystów XX i XXI wieku, Edgar z kolei podjął się rozważań nt. błędów popełnianych we współczesnej polszczyźnie. Prace zostały bardzo wysoko ocenione, a Ania i Edgar zakwalifikowali się do etapu okręgowego olimpiady.

     Podczas etapu okręgowego, który odbędzie się 17 lutego 2018r. w Kielcach, Ania i Edgar zmierzą się z testem obejmującym zagadnienia z literatury, gramatyki oraz nauki o języku. W dalszej części zmagań na szczeblu okręgowym, czeka ich obrona prac napisanych w I etapie. Nasi olimpijczycy wytrwale pracują, by jak najlepiej przygotować się do tego etapu. Mnóstwo czasu spędzają zarówno w bibliotece szkolnej jak i pedagogicznej. W etapie okręgowym trzeba bowiem zaprezentować się szeroką wiedzą  ze wspomnianych wyżej zagadnień. Mówią jednak: "Per aspera ad astra".

     Cieszymy się, iż za sprawą tych uczniów nasza szkoła po dość długim czasie wraca do zmagań w Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego! Komisja humanistyczna już dziś zachęca uczniów do udziału w tej olimpiadzie w przyszłym roku.

http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/wiadomosci/busko-zdroj/a/mickiewicz-z-bledami-buski-ekonomik-walczy-o-olimpijskie-laury,12872695/