Czas ferii kojarzy się nam najczęściej z odpoczynkiem, wyjazdem w góry lub do rodziny. Jednakże dla podopiecznych Specjalistycznego Szpitala Ortopedyczno - Rehabilitacyjnego "Górka" okres ten  to rehabilitacja, gdyż większość z przebywających tam dzieciaków boryka się ze skrzywieniami kręgosłupa.

Członkowie Harcerskiej Grupy Ratowniczej pod opieką Szymona Wójcika oraz I Buskiej Drużyny Wędrowniczej im. Zdzisława Zemły pod opieką Iwony Kąkol przygotowali atrakcyjne popołudnie na świeżym powietrzu dla podopiecznych Szpitala "Górka".
Atrakcje, które przygotowała młodzież. to min. wspinaczka po transporterach, nauka wiązania węzłów oraz instruktaż udzielania pierwszej pomocy.

Na wstępie przygotowanie i sprawdzenie sprzętu do wspinaczki.

 


 

Przybycie grupy i.....zaczynamy!

 

Asia Gozdek z klasy 2C uczyła jak wykonać najlepsze węzły.

Iza Prokop z klasy IH i Robert kolega z Harcerskiej Drużyny Ratowniczej asekurowali dzieci podczas wspinaczki na transportery.

  

Iwona Kąkol (opiekun) i Teresa Kaleta uczennica kl.1H
poprowadziły instruktaż z pierwszej pomocy.

Dzieci i młodzież chętnie uczestniczyli we wszystkich zajęciach.


Na zakończenie podziękowano nam słodkim poczęstunkiem i zaproszono ponownie, tym razem w czasie wakacji.