Program edukacyjny dla maturzystów

"STRES POD KONTROLĄ"

Jak co roku maturzyści ze wszystkich klas uczestniczyli w programie "Stres pod kontrolą", którego głównym celem jest zwiększenie umiejętności radzenia sobie ze stresem przed tak ważnym wydarzeniem jakim jest egzamin maturalny. Program ma dostarczyć niezbędnej wiedzy o stresie i wskazać sposoby zapobiegania oraz radzenia sobie z nim. Ma też przekonać ucznia, że kontrolowany przez niego stres może pomóc w osiąganiu założonych celów. Program powstał we współpracy psychologów, pedagogów, metodyków i specjalistów w zakresie komunikowania się. W naszej szkole program jest realizowany przez pedagoga szkolnego.

Wszystkim maturzystom życzymy zdania matury i osiągnięcia jak najlepszych wyników!!!

 Zajęcia w klasie IVh

        

 

 

 zdjęcia dzięki uprzejmości Edgara :)

Jak radzić sobie ze stresem?

Dbaj o ciało i psychikę!

Nie gardź wiedzą!

Pomóż sobie  kontrolować sytuację, niech Cię nie zaskoczy!

Nie bądź sam, korzystaj z pomocy innych!

Nie bój się fizjologicznych objawów stresu!

Naucz się przeciwdziałać przykrym objawom stresu. Znajdź swój sposób na wyhamowanie emocji!

Dobrze przeżyty stres działa na Twoją korzyść!