I SZKOLNY KONKURS WIEDZY Z HISTORII LITERATURY  
I NAUKI O JĘZYKU

Nowatorski sposób „na maturę” w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1
w Busku-Zdroju, czyli… jak zdać egzamin na 100%?

Poloniści z buskiego „Kopernika” zaproponowali tegorocznym maturzystom innowacyjny sposób na powtórkę wiadomości przed nieuchronnie zbliżającym się majowym egzaminem maturalnym.
 
"Kto czyta książki, żyje podwójnie" – pod takim hasłem 16 marca 2018 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Busku-Zdroju odbył się I SZKOLNY KONKURS WIEDZY Z HISTORII LITERATURY I NAUKI O JĘZYKU zorganizowany przez Zespół Nauczycieli Bloku Humanistycznego.

Głównym celem literackiego konkursu było pogłębianie wiedzy uczniów na temat historii literatury i nauki o języku, rozwijanie kultury języka polskiego oraz zdolności literackich młodzieży, propagowanie czytelnictwa, a także uwrażliwianie na piękno polskiego słowa zamkniętego w wierszu lub prozie. Przede wszystkim jednak owe przedsięwzięcie miało wypromować utalentowaną młodzież z ZSP Nr 1 w Busku-Zdroju i ułatwić im przygotowanie do matury.

Z tej niecodziennej lekcji skorzystali zarówno uczniowie III LO, jak i Technikum Nr 1.
W sumie w konkursie udział 39 uczniów ZSP Nr 1 w Busku-Zdroju.
 

Oficjalnego rozpoczęcia czwartkowych potyczek literackich dokonała Wicedyrektor Szkoły Pani Wioletta Czupryna-Kopeć, która gratulowała młodzieży odwagi zmierzenia się z wyzwaniem, życzyła także uczniom powodzenia podczas pisania testu konkursowego.

           Atrakcyjne nagrody ufundowane przez Radę Rodziców działająca przy ZSP NR 1 w Busku-Zdroju oraz pamiątkowe dyplomy wręczył Dyrektor Szkoły Pan Andrzej Bilewski.

Szkolnym Mistrzem wiedzy o literaturze i nauce o języku
została Sara Seredyńska, uczennica klasy IV h.

 

 II miejsce zajęła Anna Łosin z klasy IV h.

  

III  zdobyła Małgorzata Czaja z klasy III a.

  „Dzięki udziałowi w konkursie mogłam sprawdzić stan wiedzy z języka polskiego przed maturą. To doświadczenie uświadomiło mi także potrzebę dalszej systematycznej nauki z tego przedmiotu” – mówi Anna Łosin z kl. IV h.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom!