W dniach 09-13.04.2018 w naszej szkole przebywali przedstawiciele partnerskich szkół z Włoch oraz Hiszpanii. Gościliśmy 3 nauczycieli i 5 uczniów z Neapolu oraz 2 nauczycieli i 5 uczniów z Leganes.
Podczas pobytu uczniowie z zagranicy uczestniczyli w zajęciach lekcyjnych wraz z osobami, u których przez cały tydzień mieszkają. Mieli również zajęcia sportowe oraz gotowanie polskich potraw. Obserwowali zajęcia, aby pod koniec pobytu opowiedzieć nam o podobieństwach i różnicach jakie zauważyli. Przedstawili również prezentacje na temat swoich krajów, aby przybliżyć nam ich kulturę. 
Nauczyciele obserwowali zajęcia, ale także poprowadzili lekcje z wybranych przedmiotów.
  
  

                                                                         Gorące powitanie w Polsce.

Uczniowie uczestniczyli w zajęciach z młodzieżą, ale również przedstawiali prezentacje. Dzięki temu dowiedzieliśmy się wiele ciekawostek na temat hiszpańskiego i włoskiego systemu edukacji, a także o jedzeniu, architekturze, zabytkach i zwyczajach.

Włoscy uczniowie przygotowali lekcję fizyki - prezentowali oni eksperymenty z użyciem wody.

Pani profesor R. Sowińska zaprosiła na lekcje nauczycielkę z Hiszpanii. Była ona zachwycona sposobem prowadenia zajęć oraz wykorzystaniem pomocy naukowych, za które posłużyły organy zwierzęce.

Nauczycielki z Hiszpanii oowiedziały dla typowych dla swojego kraju przekąskach. Następnie zaprezentowały jak przygotować niektóre z nich. Uczniowie mieli też możliwość przygotować samodzienie hiszpańskie przekąski!

                  

Wszyscy uczestnicy spotkali się na kolacji pożegnalnej.