Festiwal zawodów 2018

6 kwietnia 2018 roku po raz kolejny odbył się w naszej szkole "Festiwal Zawodów".

Na ten dzień zaprosiliśmy do szkoły gimnazjalistów, aby zapoznali się z bogatą ofertą szkoły, bazą dydaktyczną, atmosferą w szkole.

W tym dniu gościliśmy w szkole uczniów z Chmielnika, Nowego Korczyna, Pacanowa, Zbludowic, Podgajów, Gnojna, Stopnicy, Złotej, Jarosławic, Pińczowa i oczywiście z Buska-Zdroju.

W role przewodników po szkole wcielili się uczniowie klasy Ib, IIc, 2H

Przedstawiciele poszczególnych kierunków kształcenia przygotowali ciekawe pokazy, zaprezentowali swoje umiejętności nabyte podczas nauki w szkole.

Przyszli technicy hotelarstwa zaprezentowali sposoby ozdobnego układania ręczników i serwetek.

Zaprezentowali metody obsługi gościa w recepcji podczas przybycia do hotelu oraz podczas pobytu gościa w hotelu.

Udzielali wielu wskazówek dotyczacych zawodu hotelarza , możliwości zatrudnienia,  procedury uzyskania dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.

Opowiadali o ciekawych lekcjach.

Prawdziwym HITEM okazał się pokaz kulinarny w pracowni gastronomicznej przygotowany przez klasy IIIg i IIg.

Słodkie drobiazgi prosto z piekarnika cieszyły sie wielkim powodzeniem.

wiadomo....przez  żołądek  do serca.

Nasi goście mogli popróbować swoich sił w niełatwej sztuce carvingu.

Całość przedsięwzięcia nadzorowały:  P.  Małgorzata Zdanowska-Gacek oraz  P. Anna Gradzik.

Pokazy w pracowni ekonomiczno-informatycznej pod nadzorem Pani Teodozji Plebańczyk.

Gimnazjaliści mogli obejrzeć każdą salę w szkole, tutaj  wizyta w sali gimnastycznej.

Ostatnim etapem zwiedzania szkoły było zaprezentowanie kompleksowej ofery kształcenia oraz wyjatkowych atutów szkoły i jej sukcesów, przez Przewodniczącego Samorządu Szkolnego.

O sprawny przebieg całego przedsięwzięcia zadbali uczniowie klasy II H.

Drodzy gimnazjaliści, jesteśmy przekonani,że wizyta w szkole, rozmowy z uczniami o tym, "jak tutaj jest naprawdę" ułatwi Wam podjęcie decyzji o dalszej edukacji.

Ufamy, że 1 września powitamy Was znowu, tym razem jako pierwszoklasistów .