Wyjątkowy dzień

                                 10 kwietnia 2018 roku młodzież Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Busku Zdroju pod opieką s. Chrystiany Budzyńskiej  udała się do Domu Dziecka im. bł. Gwidona w Pacanowie. Przeżywany w Kościele  tydzień miłosierdzia był do tego wspaniałą okazją .Pan Jezus do Świętej Siostry Faustyny powiedział: „Podaję ci trzy sposoby czynienia miłosierdzia bliźnim : pierwszy –czyn, drugi –słowo , trzeci – modlitwa : w  tych trzech stopniach zawiera się pełnia miłosierdzia i jest niezbitym dowodem miłości ku mnie W ten sposób dusza wysławia i oddaje cześć miłosierdziu mojemu” /Dz 742/.Nasze spotkanie rozpoczęliśmy modlitwą do Ducha Świętego i Miłosierdzia Bożego   w kaplicy zakonnej oraz ucałowaniem relikwii św. Jana Pawła II. Następnie zaprezentowany był przygotowany program z prezentacją wybranych utworów i agapa oraz zabawy na wspaniałym świeżym  powietrzu. Młodzież naszej szkoły chętnie chce uczestniczyć w takich spotkaniach integracyjnych.
                                                                                                 s. Chrystiana Budzyńska