Transnational Meeting in Poland

W dniach 16 - 20 kwietnia w naszej szkole przebywają uczniowie
i nauczyciele z Grecji, Włoch, Francja (Reunion), Bułgarii i Turcji w ramach Projektu Erasmus + Easy.

Pierwszy dzień rozpoczął się od spotkania wszystkich uczestników
Projektu w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Busku-Zdroju.

Spotkanie rozpoczęł Dyrektor Szkoły Pan Andrzej Bilewski witając zgromadzonych gości.

Poszczególne delegacje prezentowały filmy, zdjęcia, informacje dotyczące ich krajów, systemów edukacji obowiązujących w ich państwach oraz wiadomości o profilach szkół, które reprezentują.

Prezentacji naszego regionu, miasta, walorów uzdrowiska i szkoły dokonały uczennice klasy 3g Iza i Ola.

Przedstawicielom krajów partnerskich - Włochom, Grecji, Turcji, Bułgarii i Francji (kolonii zamorskiej Reunion) wręczyliśmy gadżety Erasmusa oraz upominki charakterystyczne dla naszej miejscowości.

Uczniowie zaangażowani w Projekt Erasmus+.

Po oficjalnym rozpoczęciu uczniowie i nauczyciele udali się
na zwiedzanie szkoły

A uczniowie zagrali mecz towarzyski z uczniami ZSP Nr1.

Oczywiście zwycięstwo odniosła młodzież Kopernika.

Pamiątkowe zdjęcie uczestników Projektu.

Następnie cała grupa udała się do uzdrowiskowej części naszego miasta.

Oczywiście zapoznani oni zostali z najważniejszym faktami historycznymi dotyczacymi Uzdrowiska.

Uzdrowisko zaliczane do nizinnych. Pierwszy obiekt do leczenia wodnego, tzw. "Łazienki", został wybudowany w Busku już w roku 1820. Oficjalnego otwarcia uzdrowiska dokonano w 1836 roku.

W Busku - Zdroju eksploatowanych jest sześć ujęć wód mineralnych.

Podają one wody 1,3 % - 1,5 % chlorkowo-sodowe, siarczkowe, jodkowe, wodę mineralną swoistą 2,3 % chlorkowo - sodową (solankę) siarczkową, jodkową, fluorkową, żelazistą oraz wodę mineralną swoistą 7,1 % chlorkowo - sodową (solankę) jodkową, żelazistą.

Oczywiście pamiątkowe zdjęcie przed Sanatorium Marconi.

A poniżej w nowej części Parku Zdrojowego.

Następnie wspólna integracja.