Huaniści lepią pierogi...!

11 kwietnia 2018 roku w naszej szkole odbył się konkurs kulinarny pt. "Pierogi stulecia". Konkurs cieszył się zainteresowaniem nie tylko wśród uczniów klas gastronomicznych. Do zmagań o tytuł mistrza w lepieniu pierogów przystąpiła także liczna reprezentacja naszej klasy.

Pierogi to danie, uważane przez Polaków za klasyczną, narodową potrawę. Jemy je dość często, zarówno na słodko, jak i na słono. Pierogi mają również specjalne miejsce na stole wigilijnym, jako jedna z 12 tradycyjnych potraw. Nasi uczniowie próbowali swych sił w przygotowaniu pierogów ruskich oraz z kapustą i z mięsem.

A oto jak urośliśmy na mistrzów w przygotowaniu tej tradycyjnej polskiej potrawy.

Pierogowe potyczki przyniosły II miejsce Alicji Wawszczyk, III miejsce zajęła Karolina Kipigroch, a miejsce IV przypadło Oskarowi Niciarzowi.