DZIEŃ NIEMIECKI

W ramach programu "Erasmus +" zorganizowaliśmy Dzień Niemiecki 1 czerwca 2018 roku. Pani Elżbieta Malec (nauczycielka niemiecka) i dyrektor szkoły Andrzej Bilewski powitali zgromadzonych studentów.

Na początku uczniowie przygotowali serię prezentacji obejmujących rozległą wiedzę o naszym zachodnim sąsiedzie.

Tematyka prezentacji dotyczyła: ogólnych informacji o kraju, ciekawych miejsc, zwyczajów i zwyczajów, niemieckich przedsiębiorstw przemysłowych, sieci handlowych, znanych marek, kuchni niemieckiej oraz ciekawych faktów związanych z życiem w Niemczech.

Uczniowie oglądali film "Jak robi się Gumisie?". Sprawdzono liczbę zębów w herbatnikach Leibnitz, a "Haribo" rozciągnięto do 7 cm. Ci, którzy to zrobili, otrzymywali produkty Balea dla alergików.

Nieco później 53 osoby wzięły udział w teście zatytułowanym "Co wiesz o Niemczech i ich mieszkańcach?"

Wybrano trzech laureatów. Zwycięzcy zostali nagrodzeni książkami o polskiej kuchni.

Na koniec przeprowadziliśmy debatę na temat filmu "Good Bye Lenin". Uczniowie rozmawiali o filmie i próbowali ustalić, o co chodzi w filmie, a następnie napisali swoje obserwacje na temat postu i zaczęli dyskutować.

 

Uczniowie zainteresowali się tą formą nauczania, poszerzyli swoją wiedzę na temat DDR i nauczyli się rozmawiać ze sobą.

 

Niemiecki dzień był pełen doświadczeń, poznaliśmy kulturę, kuchnię niemiecką, bliżej poznaliśmy niemieckie produkty, wzięliśmy udział w interesującej debacie i sprawdziliśmy naszą wiedzę o Niemczech i ich mieszkańcach. To był bardzo miły czas razem.