Konkurs Pocztówka z PRL-u

18 maja w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Suchedniowie rozstrzygnął się konkurs "Pocztówki z PRL-u ". Myślą przewodnią konkursu było przybliżenie przez uczestników wizerunku, stylu bycia Polek i Polaków w latach komunizmu. Zadaniem uczniów biorących udział w konkursie było uchwycenie w kadrze "pamiątek" z tamtego okresu, przywrócenie "klimatu" tamtych lat.

Wśród finalistów konkursu z naszej szkoły znalezły się uczennice z naszej klasy 1 B:

Julia Wojciechowska i Julia Wolna.

Młodzież z naszej szkoły w stylizacjach rodem z „minionej epoki” wcielała się w rolę zwykłych obywateli czasów PRL-u. Korzystając z informacji zaczerpniętych od swych rodziców, dziadków szukała odpowiedniego pleneru oraz stylizacji oddających ówczesne realia.

Fotografie zgłoszone do konkursu zaskakiwały dbałością o szczegóły i profesjonalizmem, niekiedy traktując tematykę konkursu z „przymrużeniem oka”.

Oto prace naszych uczennic:

autorka: Julka Wolna

autorka: Julka Wojciechowska