Warsztaty pierogowe dla Erasmusa

Uczniowie którzy zostali zwycięzcami konkursu na najlepsze pierogi stulecia poprowadzili dla uczniów Erasmusa warsztaty pierogowe.

Warsztaty pierogowe to zabawa z mąką, wyrabianie ciasta, wałkowanie i lepienie.

Uczniowie mogli się poczuć niczym mistrzowie kuchni, mogli przekonać się o swoich możliwościach kulinarnych, a przede wszystkim zapoznać się z polskimi, tradycyjnymi przepisami kulinarnymi.

Młodzież mogła przekonać się, jak wygląda jedno z tradycyjnych polskich dań.

Warsztaty powstały one z myślą o uczniach i nauczycielach którzy w miły, pomysłowy, a jednocześnie pożyteczny sposób spędzili czas w naszej szkole.

Wspólne zajęcie, jakim było przyrządzanie pierogów z pewnością zbliżylo uczestników i pozostawiło niesamowite wspomnienia.

Wszystko odbywało się pod okiem doświadczonej kadry Pani Grygiel  i Pani Gacek.

Jak się okazało pierogi to jedno z najpopularniejszych polskich dań. Jest uwielbiane nie tylko przez Polaków, ale również obcokrajowców, Co można było zaobserwować na przykładzie uczestników Projektu Erasmus + Easy.

Oczywiście po zakończonych spróbowali oni własnoręcznie przyrządzonych pierogów.

Smacznego!