Niecodzienne spotkanie ze sztuką,
czyli wyjazd do Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie...
dwie pary..., dwie miłości...
i ELEKTRYCZNOŚĆ!

 

Dnia 19 października 2018 roku grupa około 50 uczniów z naszej szkoły (kl. II A, II g, III e, III g, II bw, I h, I e) pod opieką Pań - Katarzyny Majcher, Justyny Szumilas, Moniki Zwolskiej i Izabeli Kasperek, wybrała się do Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie na sztukę pt. "W pokoju obok". Dla niektórych był to pierwszy kontakt ze sztuką "z prawdziwego zdarzenia" i jednocześnie pierwsza wizyta w teatrze.

Młodzież w skupieniu śledziła wybitną grę aktorską, podziwiała minimalistyczną, ale niezwykle sugestywną scenografię oraz oryginalne, pełne zdziwienia i niespodzianek podejście do realizmu.

        Dwie pary, dwie miłości i ... nieskończenie wiele problemów, a w tle elektryczność i duża dawka humoru. Historia o zasłyszanych schematach działań, o tym jak to z czym borykamy się w młodości, wpływa na dorosłę życie. Nowy język mówienia o uczuciach - i to nie wszystkie problemy, które poruszył Łukasz Gajdzis "W pokoju obok". Znany tarnowskiej publiczności reżyser nietuzinkowo przedstawił perypetie bohaterów amerykańskiej dramatopisarki Sarhy Ruhl. W zaskakujący sposób połączył komizm z refleksyjnymi, filozoficznymi dialogami i zabawnie pomieszał XIX-wieczne realia sztuki ze współczesnością.
 

Wspólnie przeżyliśmy 120 minut w wyśmienitej atmosferze i wiemy już, "że jeżeli prąd, to tylko stały i tylko między dwoma ciałami..."