Gimnazjaliści i ósmoklasiści w szkole

Uczeń, rozpoczynający naukę w nowej szkole, wstępuje w zupełnie inną rzeczywistość szkolną. Większość pierwszoklasistów przekraczających próg nowej szkoły sądzi, że wie, czego się po niej spodziewać, ale czy na pewno??

Dnia 1 lutego 2019 roku naszą szkołę odwiedzili gimnazjaliści i ósmoklasiści z terenu powiatu buskiego. Prawie pół tysiąc gimnazjalistów i ósmoklasistów skorzystało
z zaproszenia i odwiedzenia naszej szkoły.
 Po szkole oprowadzali ich uczniowie ZSP Nr 1 w Busku-Zdroju.

Przyszli pierwszoklasiści mogli się przekonać, jakie wyzwania czekają ich w nowej szkole.Zajrzeli na zajęcia lekcyjne - poznali przyszłych nauczycieli, spotkali starszych kolegów i koleżanki.

Młodzież mogła się przekonać, że w ZSP Nr 1 można atrakcyjnie spędzić wolny czas na zajęciach licznych kół zainteresowań.

Zapoznali się z ofertą edukacyjną Zespołu Szkół Ponadgimnajalnych Nr 1 w Busku-Zdroju.

Julia Orkisz i Wiktoria Szymańska  z klasy I B przedstawiały prezentację dotyczącą naszej szkoły.

Kilka słów o III Liceum Ogolnoształcącym, Technikum Nr 1 i Szkole Branżowej I Stopnia

Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali informacji przygotwanej przez uczennice.

W tym dniu przygotowaliśmy też szereg niespodzianek.

W sali nr 3 pod kierunkiem Pani Krystyny Kaszuby odbywał się "Festiwal Zawodów".

Prezentację dotyczącą hotelarstwa przedstawili Wojtek Ziółek i Patryk Leszczyński
z klasy III H.

Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali informacji dotyczących tego kierunku.

Pojawił się też Szkolny Zespół Muzyczny pod kierownictwem Pana Michała Siekierskiego.

Na sali gimnastycznej na gimnazjalistów i absolwentów szkół podstawowych czekały  animacje - gry i zabawy - przygotowane przez uczennice klasy II H.

Chyba wszystkim się podobało ;)

Sport to zdrowie, o czym przekonywali uczniowie ZSP Nr 1.

W różnych układach tanecznych zobaczyć można było "Copernicana Cheerleaders".

Jak widać frekwencja dopisała ;)

Uczniowie z Technikum Nr 1 w zawodzie technik hotelarstwa przygotowali w pełni profesjonalny pokaz nakryć stołów.

Na pewno taka aranżacja zrobiła wrażenie na młodzieży.

Piękną prezentację przygotowały uczennice klasy III H pod opieką Pani Barbary Cieplińskiej.

Zdolnościami kulinarnymi zachwyciła klasa III G - technik żywienia i usług gastronomicznych

Przyszli pierwszoklasiści mają na pewno dylemat, który kierunek wybrać ;)

Uśmiechy na twarzach uczniów świadczyły o tym, że Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 to szkoła przyjazna i nowoczesna.

Zapraszamy od  września do naszej szkoły.

Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili ZSP Nr 1.