Created string item:644:title for text group menu: A K T U A L N O Ś C I

 

       „Miłość do siatkówki”

Już po raz ósmy w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych  Nr 1 w Busku-Zdroju  zorganizowano Walentynkowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych.

14 lutego 2019 r od wczesnych godzin porannych walkę o zwycięstwo rozpoczęły 4 drużyny:

                                            I Liceum Ogólnokształcące w Pińczowie

                           Zespół szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Jędrzejowie

                         Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Busku-Zdroju

                         Zespół szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Busku-Zdroju

Nasz zespół wystąpił w składzie: Aleksandra Błachucińska III C, Dominika Pustuła II C, Natalia Pustuła II C, Roksana Segita I W, Magdalena Biesaga III E, Martyna Bonar I A, Magdalena Walasek I B, Katarzyna Lewandowska I B, Sylwia Załęcka II c, Julia Dybko I A, Natalia Skrzypek II C, i Julia Mrożek II C.

Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów ( w przypadku wyniku 1:1 decyduje tie-break).

                       Otwarcia turnieju dokonał Dyrektor Szkoły Pan Andrzej Bilewski.

Za organizację wydarzenia odpowiedzialna była Pani Mirosława Gajda, nauczyciele WF oraz uczniowie szkolnej sekcji piłki siatkowej: Kinga Kępińska, Aleksandra Gaweł, sędziowie:Piotr Kozieł, Bartosz Król i Krzysztof Warchulski.

Jak co roku oprócz sportowej rywalizacji, radości z wygranych i łez z przegranych spotkań turniejowych towarzyszyła miła Walentynkowa atmosfera. Duch walki oraz wiara w wygraną towarzyszyły zawodniczkom podczas rozgrywek do ostatniej piłki.  Każda z uczestniczek otrzymała słodki poczęstunek i „Walentynkowe serce”.

 

Najlepszym zespołem okazał się ZSP Nr 1 w Busku-Zdroju, który wygrał wszystkie spotkania, w tym też zespole znalazła się najlepsza zawodniczka turnieju – Aleksandra Błachucińska. Drugie miejsce wywalczyły dziewczęta z I LO w Pińczowie. Trzecie miejsce zajęła reprezentacja ZSP Nr 2 w Jędrzejowie a tuż za podium  znalazła się drużyna z ZSTI w Busku-Zdroju.

 

Gratulujemy!!!

Podczas podsumowania turnieju wicedyrektor szkoły Pan Marek Partyka wręczył pamiątkowe dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe a najlepszym statuetki.

 

Turniej cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów, nie tylko siatkarzy. Organizatorzy liczą na kolejne edycje turnieju.

Do zobaczenia za rok !!!

       Przed publicznością wystąpiła grupa taneczna - Copernicana Cheerleaders.

 

 

 link do artykułu Echo Dnia

link do artykułu Tygodnik Ponidzia