W dniu 22 marca odbyła się ciekawa lekcja historii z udziałem gości ze Stowarzyszenia PRO MEMORIA.

     W spotkaniu udział wzięly klasy humanistyczne 2a i 3a, a także klasy pierwsze. Stowarzyszenie PRO MEMORIA skupia w swoich szeregach pasjonatów i miłośników historii. Głównym zadaniem tej grupy jest upowszechnianie tradycji, wiedzy historycznej również tej regionalnej, pielęgnowanie polskości oraz rozwijanie świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej. W Stowarzyszeniu działają nasze dwie uczennice z klasy 2h: Kinga Borycka i Martyna Legudzińska. Uczniowie mogli obejrzeć: mundury, repliki broni, saperkę, menażki, przymierzyć hełm czy czapkę wojskową. Tematem spotkania była, przypadająca w tym roku, 80 rocznica zakończenia II wojny światowej, działania wojenne w naszym regionie m.in. bitwa pod Broniną. Uczniowie poznali także ciekawą historię Buska w czasie niemieckiej okupacji oraz działalność Żołnierzy Wyklętych.

.

 

 

 

 

 

                                                                                                                                 Agnieszka Bałaga