Marsz Katyński    

W dniu 11.04.2019r. (czwartek) ulicami miasta przeszedł  Marsz Katyński, który zorganizowany został z inicjatywy grupy Pegaz, przy współpracy z IPN. W milczącym marszu wzięli udział: uczniowie naszej szkoły, uczniowie z ZPO Nr 1, harcerze ze Szkoły Podstawowej w Siesławicach, Starosta Buski Jerzy Kolarz, przedstawiciele władz miasta oraz proboszcz parafi Św. Brata Alberta ks. Prałat  Marek Podyma. Mlodzież w historycznej inscenizacji odtworzyła losy zamordownych polskich oficerów w Katyniu w 1940r., a także zapaliła znicze przy "dębach pamięci".

Uczniowie z naszej szkoły, którzy wzięli udział w Marszu Katyńskim: Sebastanian Głowniak, Grzegorz Cieślar, Michał Bachrij, Bartosz Wach, Wojciech Kwiecień, Wojciech Woźniak, Filip Olszowy, Oskar Niciarz - jako polscy oficerowie, a także Konrad Grudzień i Wojciech Olszak - jako sowieci.

  

 

 

 

 

 

 

 

 
Nasza Szkoła opiekuje się "dębem pamięci " posadzonym na skwerku Godzwona. Po marszu uczniowie odwiedzili miejsce posadzenia ww. dębu.

Pamiątkowe zdjęcie przed budynkiem szkoły.

Agnieszka Bałaga