Mistrzostwa w piłce nożnej chłopców w „Koperniku” – 12.06.2019r.

Po raz 14 w naszej Szkole rozegrano zawody o mistrzostwo w piłce nożnej chłopców. Eliminacje grupowe wyłoniły pary półfinalistów. I tak w pierwszej parze spotkały się II C z II B. „Derby LO” zakończyły się zwycięstwem pretendenta 3 : 1. Bramki dla zwycięzców zdobyli Jakub Ból – 2 i Hubert Wójcik – 1. W drugim półfinale zagrały drużyny III G i III W. W czasie zasadniczym uzyskano remis 2 : 2. Zespół III G długo prowadził po golach Błażeja Guzikowskiego i Kuby Jasińskiego. Dwa gole zdobyte Przez Emila Kępińskiego dały „drugie życie” III W. Szczególnie druga bramka zdobyta w (sic!) ostatnich sekundach meczu. Konkurs rzutów karnych rozstrzygnęła na swoją korzyść III W,  w stosunku 3 : 2. W finale pocieszenia – meczu o III miejsce - II C zwyciężyła III G 3 : 2. Gole dla zwycięzców zdobywali Michał Borzęcki – 2 oraz Patryk Krzemiński -1. IIIG odpowiedziała bramkami Dominika Robaka i Błażeja Guzikowskiego. Wielki finał przyniósł duże emocje. III W z II B stworzyły świetne widowisko , godne rangi tego wydarzenia. Były bramki, piękne akcje i emocje trzymające w napięciu do ostatniego gwizdka sędziego. Po remisie w zasadniczym czasie gry 2 : 2 ( bramki Czajor -2, Walczak – 1, gol samobójczy ) zadecydowała seria rzutów karnych. Lepiej egzekwowali je zawodnicy II B. Świetnie poradził sobie z presją Hubert Wójcik, który zdobył bramkę na wagę MISTRZOSTWA SZKOŁY Anno Domini 2019!!!! Z kronikarskiego obowiązku należy dodać , że najlepszym strzelcem turnieju został Jakub Ból z zespołu II B.  Brawo dla zwycięzców i duży szacunek dla pokonanych. Pomimo afrykańskiego upału, który cały czas nam towarzyszył, grano ciekawą piłkę, z dużym zaangażowanie i ambicją . W zgodnej opinii obserwatorów rozgrywki stały na dobrym poziomie. Należy wspomnieć o sędzim naszych zawodów. Pan Michał Bydłosz wykonał swoją pracę wzorowo i należą się za to słowa podziękowania od organizatorów. Dziękuję wszystkim kibicom za sportowy i kulturalny doping, którym wspierali swoje drużyny. Do zobaczenia za rok na jubileuszowych , 15 mistrzostwach „Kopernika”  w piłce nożnej chłopców.
Ze sportowym pozdrowieniem Piotr Zawadziński.