Sztafetowe biegi przełajowe 2019

Jak co roku na jesień rozgrywane są zawody w biegach przełajowych, w tym roku przypadło to na 3 października Na stadionie miejskim przy ulicy Kusocińskiego w Busku-Zdroju zostały rozegrane pierwsze zawody powiatowe w roku szkolnym 2019/2020.

Chłopcy rywalizowali na dystansie 10 x 1200 metrów a dziewczęta 10 x 800 m.

Nasza szkoła wystawiła 2 zespoły: żeńską  i męską (opiekunowie: Mirosława Gajda i Adrian Szumilas).

Rywalizację rozpoczęła sztafeta chłopców w składzie:

Piasecki Ernest 3g,  Borzęcki Michał 3 c, Sobczyk Kamil 3 c, Robak Dominik 4 g, Warchulski Krzysztof 3 c, Dryja Damian 4 g, Gąsior Michał 3 b, Ból Jakub 3 g, Guzikowski Błażej 4 g, Bernard Adrian 4 e, Owsiński Michał 1 e i  Strzelecki Maksymilian 3 e .

Sztafeta dziewcząt (10 razy 800m) wystartowała zaraz po zakończeniu biegu chłopców..

Skład zespołu dziewcząt:

Rokita Katarzyna 1 c, Chrzan Oliwia 1 w, Kobos Kamila 2 h, Sojda Ewelina 2 e, Chmielewska Martyna 1 e, Basa Roksana 1 c, Seweryn Żaneta 1 c, Dybko Julia 2 a, Laprus Wiktoria 1 c, Sala Izabella 1 b, Stachowicz Patrycja 1c i  Stępień Magdalena 1 w.

Zarówno dziewczyny jak i chłopcy w tym biegu pokazały prawdziwego ducha walki. Walczyli o podium do samego końca i udało się- zakończyli bieg na 2 miejscu.

Reprezentanci Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Mikołaja Kopernika pokazali jak bardzo ważny jest duch walki i waleczne serce. Gratulujemy osiągniętych wyników i wracamy do ciężkiej pracy na lekcjach!